הדברה משולבת

מדביר ברמת השרון

תוכן עניינים

מדביר ברמת השרון, אם אתם מחפשים כזה, כדאי שתוודאו שהוא מדביר מקצועי, אמין ובעל ניסיון בתחום ההדברות. חשוב מאוד לוודא שיש לו רישיון לעסוק בהדברה, ושהחומרים שהוא משתמש בהם הם חומרים מאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה ובעלי תו תקן. ממש לא כדאי לחסוך ולהזמין מדביר שאינו בעל רישיון מכיוון שמדובר בסכנה בריאותית של ממש. מאמר זה יסרוק סוגי הדברות שונים ואת ההבדלים ביניהם ובין המזיקים השונים המצויים בבית או בחצר.

מה חשוב לדעת כשמחפשים מדביר ברמת השרון?

מדביר ברמת השרון, ראשית, חשוב לבדוק מאיזו חברה אתם מזמינים את המדביר, האם מדובר בחברה מוכרת ובעלת ניסיון ומוניטין בתחום ההדברות או שמדובר במדביר שעובד באופן פרטי? כך או כך, ודאו מול החברה או מול המדביר עצמו שהוא אכן מתמצא בסוגי ההדברות השונים ובקשו שיציגו בפניכם את רישיון ההדברה. עוד עובדה חשובה שחשוב לדעת לפני שמבצעים הדברה בבית או בחצר, היא לקחת בחשבון שעליכם לשהות מחוץ לבית שעתיים לאחר ביצוע ההדברה, כדי לא להימצא בקרבת חומרי ההדברה שריסס המדביר מטעמים בריאותיים. חשוב להקפיד על הנחיה זו ולהישמע להוראות המדביר בקשר להמשך ההתנהלות (ניקיון, אוורור וכדומה).

 

האם כדאי לנסות להדביר באופן עצמאי?

באופן כללי, כשמעוניינים להדביר מזיקים, אם מדובר בתיקנים, נמלים או כל מזיק אחר, יש בחנויות מגוון רחב של חומרי ריסוס למיניהם שיכולים להוות חלופה מסוימת לשירותי הדברה. יחד עם זאת, לא תמיד החומרים הללו יתנו לכם מענה מספק לאורך זמן. כשאתם רואים תיקן או שניים בבית, לא תמיד זו עילה מספקת להזמנת מדביר, ובשלב ראשון אולי אפשר לנסות להשתמש בחומרים הסטנדרטיים שנמכרים ברשתות. הריסוס הביתי אכן יסייע לכם להשמיד את התיקן או את החרק באופן מידי אולם יש לקחת בחשבון שהתוצאות יכולות להיות חלקיות וזמניות בלבד, ושבסופו של דבר תיאלצו בכל מקרה להשתמש בשירותיו של מדביר מוסמך.

 

סוגי הדברות

ישנם 5 סוגי הדברות המוכרים לנו ביותר.

 

הדברה כימית

זו ההדברה היעילה ביותר אך יחד עם זאת היא המזיקה ביותר היות ומדובר בריסוס של חומרים כימיים שמזיקים לבני אדם ולכן חשוב מאוד להקפיד על כללי בטיחות כמו אוורור מספיק של הבית או המבנה ושהיה מחוץ לאזור הריסוס למשך מספר שעות. החומרים של הדברה מסוג זה עלולים לפגוע גם בסביבה כיוון שהם מחלחלים לאדמה ולמי הביוב ועלולים לגרום לנזק.

 

 הדברה ביולוגית

נחשבת ללא מזיקה לבני אדם כיוון שהיא כוללת בתוכה התערבות בתהליך הביולוגי ובניגוד להדברה הכימית לא כוללת ריסוס חומרים שעלולים להיות מסוכנים ומזיקים.

 

הדברה ירוקה

הדברה זו מתבססת אף היא על ריסוס של חומרים כימיים, אם כי חומרים אלו נחשבים מזיקים פחות לסביבה (ולכן היא נקראת הדברה ירוקה). החומרים מתבססים על כימיקלים ממקור צמחי והם מתפוגגים מהר יותר ולכן נחשבים לפחות מסוכנים.

 

הדברה אלקטרונית

מבוססת על מכשירים שמשדרים תדרים התואמים לרמת שמיעתם של המזיקים (בני אדם לא יכולים לשמוע את התדרים הללו), ובכך גורמים למזיק לחוש שהסביבה בה הוא נמצא עוינת לו ולא כדאי לו לחזור למקום. הדברה אלקטרונית לא מתאימה למזיקים קטנים כגון נמלים או תיקנים, אלא משמשת בעיקר להרחקת עטלפים, יונים וחולדות.

 

הרחקת מזיקים לבד באמצעים טבעיים

ישנם חומרים טבעיים שכל אחד יכול להשתמש בהם בבית כדי להרחיק מזיקים. למשל, ידוע כי חרקים מתרחקים מעלי דפנה, ולכן כדאי להניחם במקומות שונים בארונות ובמטבח. תיקנים, נמלים ויתושים לא אוהבים חומץ ולכן אפשר לשטוף עם כמה טיפות חומץ את הרצפות (בשילוב מים וחומר שטיפה). נענע ורוזמרין ידועים כשנואים על חרקים מעופפים ואפשר להשתמש בהם בחצר או באזור צמחיה. גם לשמן מנטה יש סגולות מסתבר, החולדות לא אוהבות את הריח ואפשר לפזר טיפות ממנו במקומות מיועדים כמו פתחי הבית וחדרי שירותים. כפי שאתם מתארים לעצמכם, החומרים הטבעיים בהחלט יכולים לשמש למניעה אך אין ודאות להרחקת המזיקים לאורך זמן כפי שמבטיחים לנו סוגי ההדברות שסרקנו עד כה.

 

קיים סוג נוסף של הדברה המיועד לטרמיטים ומזיקים שחודרים לעץ ואין דרך אחרת להיפטר מהם והוא איוד בגז. סוג זה של הדברה מיועד אם כן לסוג ספציפי מאוד של מזיקים.

 

הדברה בטוחה ברמת השרון – האם יש דבר כזה?

הדברה עושה ברוב המקרים שימוש בחומרים כימיים, מזיקים יותר או פחות לסביבה או לבני האדם ולחיות המחמד, אך בכל זאת אלו חומרים מזיקים. יחד עם זאת, בחלוף השנים, התקדמה מאוד טכניקת ההדברה ויש הקפדה על חומרים פחות מזיקים ויותר ידידותיים לסביבה. חשוב לבדוק עם המדביר או עם החברה אותה הזמנתם לביצוע ההדברה מהם החומרים המשמשים להדברה, ולהשתדל להתעקש על חומרים ידידותיים ובלתי מזיקים. בכל מקרה, חשוב להקפיד על יציאה ממקום ההדברה למשך שעתיים לפחות, או לפי הוראות המדביר, אוורור טוב של המבנה או הדירה, והרחקת ילדים וחיות מחמד מאזור ההדברה. יש להתייעץ עם המדביר כיצד נכון לפעול לאחר ההדברה אם יש לכם חיות מחמד בבית או ילדים קטנים. שמירה על כל הוראות הבטיחות בהחלט יכולה לשמור עליכם ועל בני משפחתכם ולספק לכם תוצאה טובה מבחינת הרחקת המזיקים תוך כדי הדברה בטוחה ובלתי מזיקה.

 

מדביר ברמת השרון
מדביר ברמת השרון

 

האם סוג ההדברה משפיע על המחיר?

התשובה היא כן. קיימים סוגי הדברה שונים וחומרים שונים ואלו בהחלט ישפיעו על מחיר ההדברה. עוד גורם משפיע על המחיר הוא מספר הפעמים שהמדביר יצטרך לחזור ולבצע את ההדברה בבית או בעסק שלכם.

 

באיזו הדברה כדאי לבחור?

היום יותר מתמיד יש הקפדה על הדברה בחומרים פחות מזיקים ויותר ידידותיים לסביבה ולאדם כגון הדברה ירוקה או הדברה אורגנית. כאשר אתם זקוקים להדברת מזיקים כדאי תמיד להתייעץ עם מדביר או חברה מקצועית העוסקת בהדברות ולתאר באופן מפורט את סוג המזיקים שאתם צריכים להיפטר מהם. חברה טובה תדע להציע לכם את ההדברה המתאימה ביותר עבורכם, אבל בכל מקרה, תמיד כדאי לבדוק ולוודא באילו חומרים משתמש המדביר ולדרוש שיהיו חומרים שיש להם תו תקן והם מאושרים לשימוש.

 

מה ההבדל בין הדברה ירוקה להדברה כימית?

ההבדל המרכזי בין שתי ההדברות היא מידת הנזק שהן גורמות לסביבה והזמן שהחומר מתפוגג. הדברה כימית רגילה היא הדברה שנחשבת ליותר יעילה מצד אחד אך יותר מזיקה גם לאדם וגם לסביבה מצד שני, ויש להקפיד הקפדה יתרה על אי שהיה במקום הריסוס למשך מספר שעות ואוורור המקום. לעומת זאת, הדברה ירוקה היא הדברה שהחומרים מבוססים בדרך כלל על חומרים טבעיים והם מתנדפים מהר יותר ואף לא גורמים לנזק סביבתי.

 

איך תדעו לבחור חברה מקצועית להדברה?

היום ישנו מבחר רב של חברות ומדבירים. הדברים החשובים ביותר בעת בחירת חברה או מדביר הם לוודא שהמדביר בעל רישיון הדברה והוא פועל כחוק, לוודא שהחומרים שהוא משתמש בהם עומדים בתו התקן וכמובן לבדוק שהחברה מספקת שירות מקצועי ואחראי לשירותיה. כדאי גם לחפש המלצות על החברה או על המדביר ולשוחח עימם בטלפון לפני שאתם מחליטים להזמין הדברה.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן