הדברת מסעדות

מדביר בהוד השרון

תוכן עניינים

מדביר טוב בהוד השרון, איך כדאי לחפש אותו? האם כל מדביר יידע לעשות את העבודה כראוי? כדי למצוא מדביר טוב ומקצועי עליכם לבצע עבודת חיפוש מעט מעמיקה. תמיד אפשר לשאול חברים או בני משפחה, אך אפשרות נוספת ולא פחות מוצלחת היא לחפש מדביר והמלצות ברשת האינטרנט, כמובן לפי אזור המגורים שלכם, הוד השרון. כדאי לערוך את עבודת הסינון באופן יסודי כדי למנוע שיחות טלפון מיותרות ולגלות שהמדביר שהתקשרתם אליו עובד באילת או בצפון. כאשר בוחרים מדביר יש לשים לב שהוא בעל רישיון הדברה ושהוא משתמש בחומרים מאושרים בעלי תו תקן. רצוי להתייעץ עם המדביר או עם החברה לפני הזמנת ההדברה, כדי שבעלי המקצוע יידעו להתאים עבורכם את ההדברה הטובה והבטוחה ביותר עבורכם.

מהן הפעולות שעושה המדביר כדי להרחיק חרקים לא רצויים?

 

מדביר בהוד השרון, כולנו נתקלנו לא פעם בתיקנים (ג'וקים), נמלים בשיירה בפתח הבית ואפילו על השיש במטבח (תתפלאו, זו תופעה נפוצה ובעיקר אם יש לכם דברי מתיקה כמו סוכר על השיש) ובעוד חרקים שלא תמיד זיהינו אותם בבית או בחצר. במרבית המקרים האורחים הבלתי רצויים יוצאים ומטיילים בבית או בחצר בעונת הקיץ, אך לא בהכרח. לא תמיד נדע לזהות מדוע יש לנו מזיקים בבית או בחצר אבל כאשר הם מתרבים כנראה שהגיע הזמן להזמין מדביר מקצועי כתגבור לספריי ולחומרים הביתיים הנקנים בסופרים וברשתות. לא תמיד הם מספיקים כדי להפטר מכל התיקנים והנמלים בבית או בחצר.

 

מדביר מקצועי הוא בעל רישיון להדברה המוסמך לבצע פעולות הדברה נגד מזיקים. המדביר צריך להשתמש בחומרים המותרים על-ידי המשרד להגנת הסביבה ושיש להם תקן מאושר לשימוש. לפי המשרד להגנת הסביבה, על המדביר לתעד ביומן מסודר את הפרטים הרלוונטיים להדברה כגון: שם המדביר וסוג הרישיון, פרטי המזמין וכתובתו, סוג ההדברה שבוצעה ואילו מזיקים נמצאו, סוג החומר שהשתמש בו המדביר ואילו פעולות מניעה נעשו במקום טרם ההדברה. הפרטים הללו צריכים להישמר לצורך מעקב.

הפעולות שמבצע המדביר כוללות את ביצוע ההדברה עצמה, פעולה שיכולה לקחת שעה או שעתיים, תיעוד הפעולה לצורך מעקב ומתן הנחיות והמלצות להמשך. לאחר פעולת ההדברה בדרך כלל תיאלצו להיעדר מהבית לפחות שעתיים.

 

אילו סוגי הדברות בהוד השרון הן הפופולריות ביותר ?

ישנם מספר סוגים של הדברות, הדברה פופולרית במיוחד היא ריסוס יתושים. ריסוס יתושים כדאי ורצוי שיתבצעו כפעולת מניעה במקומות שבהם ידוע שהיתושים נמצאים, ולרוב מדובר במקומות שבהם מקורות מים שלא מתייבשים כגון שלוליות שלא התייבשו, מאגרי מים, בריכות נוי בחצרות וכדומה. נקבת היתוש היא זו שעוקצת ומציקה לנו, בני האדם. מעבר לאי-הנעימות והעקיצות הנפוחות והמגרדות, היתושים יכולים להעביר מחלות ולפגוע באיכות חיינו. בהחלט לא נעים לחזור מהחצר עם עקיצות נפוחות ומגרדות או לקום בבוקר עם עקיצות חדשות ומציקות.

 

השיטות לריסוס נגד יתושים הנהוגות הן:

 

ריסוס כימי-  מדובר בחומרים כימיים להדברת היתושים על בסיס מים או שמן.

 

ריסוס ביולוגי – אלו הם חומרים שלא פוגעים בבני האדם, אך כן פוגעים במקורות המים ובצמחיה המשמשת כמגורים ליתושים. מדביר מקצועי הוא חשוב מאוד בסוג זה של הדברה, כדי לוודא שחומרי ההדברה לא יגרמו נזק לבני אדם.

 

עוד סוג של הדברה שמוכר כמעט לכולם הוא הדברת תיקנים (ג'וקים). בדרך כלל הסימן לכך שאנו זקוקים להדברה נגד תיקנים, הוא מציאת תיקנים בבית. לעיתים ניתקל בצואה שלהם או בריח חריף ולא נעים, ואלו הם סימנים נוספים להימצאות תיקנים בבית. אם נתקלתם באחד או יותר מהסימנים הללו, או אם אתם מתלבטים בקשר להזמנת הדברה נגד תיקנים, רצוי להתייעץ עם חברה מקצועית המומחית בתחום זה, שתדע לתת לכם פתרון מתאים למצב ולהתאים לכם את סוג ההדברה המתאימה. בכל אופן, אם תחליטו לבצע הדברה נגד תיקנים, רצוי לבצע אותה מעט לפני הקיץ, משום שבקיץ הם נוטים לצאת מהביוב בו הם מתגוררים במשך החורף, והזמנה של הדברה בזמן תמנע מאתנו להיתקל בהם ברחבי הבית. הדברה כזו תוכל להחזיק מעמד בין שנה לשנתיים, אולם לרוב ההמלצה היא לחזור עליה אחת לשנה כדי למנוע את הופעת התיקנים שלא חביבים על רובנו.

 

הדברת נמלים גם היא הדברה שמבוצעת הרבה, בעיקר לפני עונת הקיץ. בעונת החורף הנמלים נמצאות בדרך כלל מתחת לאדמה, ולקראת האביב הן מתחילות לזחול החוצה. כאשר הן יוצאות מן המחילות שלהן, לרוב הן עושות זאת בשיירות ארוכות, וזו הסיבה שכדאי להזמין הדברה עוד לפני שזה קורה. הדברת נמלים יכולה להתבצע באופן עצמאי, בעזרת חומרים טבעיים שנמצאים ברשותנו כמו שמן מנטה למשל, אבל יש לזכור כי ברוב המקרים הדברות אלו יתנו מענה לזמן קצר וסביר להניח שהנמלים ישובו בתוך פרק זמן מהיר יחסית, הסיבה לכך היא שהן מחפשות מזון שאותו אפשר למצוא בבית ובעיקר במטבח.

 

מדביר בהוד השרון
מדביר בהוד השרון

 

לכמה זמן טובה הדברת נמלים?

הדברת נמלים יעילה בדרך כלל למשך שנה ולכן כדאי לחזור עליה כל שנה כדי למנוע את הופעתן.

מה ההבדל בין נמלה לטרמיט?

ההבדלים העיקריים בין נמלה לטרמיט מתבטאים בדרך כלל בצבע (הנמלה לרוב כהה יותר מהטרמיט) וגם במבנה הגוף, הנמלה "מחולקת" ואילו הטרמיט נראה כיחידה אחת.

 

למה כדאי לעשות הדברה נגד נמלים לפני הקיץ?

הנמלים מופיעות בדרך כלל בחודשי האביב, וכשהן מגיעות זה לרוב בשיירות גדולות. כדי למנוע זאת רצוי לבצע את ההדברה לפני העונה שבה הן מופיעות.

 

איזה סוגי תיקנים הכי נפוצים בישראל?

בישראל יש ארבעה סוגים של תיקנים נפוצים והם: תיקן הפסים, תיקן אמריקאי, תיקן גרמני ותיקן מזרחי.

 

האם יש הבדלים בין סוגי התיקנים?

תיקן אמריקאי הוא תיקן גדול יחסית, שיכול להגיע לאורך של 4-5 ס"מ. התיקן הגרמני לעומתו הוא קטן יותר בדרך כלל, 2-3 ס"מ. עוד הבדל הוא בצבעי התיקנים- התיקן האמריקאי הוא בצבע חום כהה ואילו התיקן הגרמני לעיתים חום ולעיתים שחור.

 

איך כדאי להדביר תיקנים?

תיקנים כדאי להדביר אך ורק עם מדביר מוסמך. לא כדאי לסמוך על מדבירים שאין להם רישיון מדביר. הם יכולים להשתמש בחומרים שאינם מאושרים, ולמרות המחיר הזול יותר (אולי) שתשיגו, זה פשוט לא שווה את הסיכון הבריאותי. כדאי להתייעץ עם החברה או עם המדביר לפני ביצוע ההדברה ולבדוק איזו הדברה היא הטובה ביותר עבורכם וכמובן בטיחותית ומומלצת.

 

כל כמה זמן כדאי לבצע הדברה נגד תיקנים?

הדברה מסוג זה יכולה להיות טובה לתקופה של בין שנה לשנתיים, אולם ההמלצה היא לבצע אותה אחת לשנה כדי למנוע הפתעות לא נעימות וחזרה של תיקנים לבית ולחצר.

 

למה אנחנו רואים את התיקנים בעיקר בקיץ?

בחורף התיקנים מתחבאים בדרך כלל בביוב בשל תנאי מזג האוויר. בקיץ, כשהאוויר מתחמם הם יוצאים החוצה וזה השלב שאנו מוצאים אותם בבית או בחצר. גם קודם הם היו פה, פשוט לא ראינו אותם.

 

מדוע כדאי לרסס נגד יתושים במקומות שבהם הם מתרבים?

היתושים עלולים להעביר מחלות, ומלבד המטרד שהם מהווים בעקיצות המגרדות והנפוחות יש מצבים שהם עלולים לסכן את בריאותינו ואת בריאות הסובבים אותנו.

 

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן