הדברת בתים וגינות

מדביר באשדוד

תוכן עניינים

מדביר באשדוד תוכלו למצוא בקלות – במעט שיטוט ברשתות החברתיות ובאתרי האינטרנט השונים תגלו חברות הדברה רבות, חלקן ותיקות ומקצועיות, בעלות רקורד עשיר וחלקן חברות חדשות ואולי פחות מוכרות. אם אתם צריכים לבחור מדביר חשוב שתקפידו על כמה דברים חשובים. כל המידע מרוכז עבורכם כאן.

מדביר באשדוד – היכן תוכלו למצוא מדביר טוב?

מדביר באשדוד, חברת הדברה מקצועית ניתן למצוא היום בקלות – אם באמצעות המלצה מקרובים או חברים שהיו מרוצים משירותי מדביר מקצועי ואמין, ואם באמצעות חברה המעסיקה מדבירים מקצועיים. מה כדאי לבדוק לפני ששוכרים את שירותיו של מדביר?  חשוב מאוד לבדוק שהמדביר מצויד ברישיון של מדביר מוסמך ושהחומרים שבהם הוא משתמש בהדברה עומדים בכל הדרישות ובעלי תו תקן. אם אתם מתלבטים או לא בטוחים לגבי סוג ההדברה או רוצים לדעת פרטים נוספים, תוכלו להתייעץ איתנו.

 

סוגי הדברות – איך תדעו מה ההדברה המומלצת ביותר?

ישנם בין 4 ל-5 סוגי הדברות מקצועיות המוכרות היום, הפופולריות והמוכרות ביותר הן ההדברה הירוקה וההדברה האורגנית. ההדברה הירוקה היא סוג של הדברה כימית (בדומה להדברה הכימית הוותיקה) אך נעשה בה שימוש בחומרים שהם פחות מזיקים לסביבה, והם מתנדפים במהירות רבה יותר, מה שעושה אותה ליותר בטוחה ויותר מבוקשת. עדיין, מדובר בהדברה כימית ולכן יש לנקוט באמצעי הבטיחות המתאימים בעת הריסוס, כמו יציאה מהבית למשך שעתיים לפחות ואוורור המבנה לאחר מכן. כמו כן, יש להישמע להוראות המדביר אם נתן הנחיות מסוימות (כמו צורת ניקיון, אוורור ועוד).

 

ההדברה האורגנית מתחלקת לכמה קבוצות: הדברה אורגנית יבשה, שבה לא משתמשים בחומרים אלא במלכודות המושכות את המזיקים אליהן. הדברה זו נחשבת לבטוחה במיוחד לבני אדם ולחיות מחמד ולכן במקרים בהם יש בבית ילדים קטנים או חיות מחמד כדאי לשקול שימוש בסוג זה של הדברה. יש לציין כי בניגוד להדברה ירוקה או הדברה כימית, התוצאה לא מורגשת באופן מידי אלא רק לאחר שהמזיקים נמשכים אל המלכודת. לכן אם אתם מחפשים תוצאות מידיות, כנראה שסוג זה של הדברה פחות יתאים לכם. סוג נוסף של הדברה הוא הדברה אורגנית בג'ל. במקרה כזה מפזרים ג'ל בנקודות שונות והוא מתאים למקומות הומי אדם או לאזורים חקלאיים. אחד החסרונות של סוג זה של הדברה הוא שהג'ל מתייבש ויש צורך לחדשו אחת לתקופה. בנוסף, קיימת גם הדברה אורגנית באמצעות תרסיסים שונים אותה מספקות חברות הדברה מקצועיות.

 

לעומת שתי ההדברות שהוזכרו כאן, ותיקה ומוכרת כאמור היא ההדברה הכימית. הדברה זו מספקת תוצאות מידיות והצלחה באחוזים גבוהים, אולם החומרים שמרוססים בהדברה זו עשויים להוות סכנה לבני אדם ולסביבה ולכן אם בוחרים להשתמש בה צריך להתרחק מאזור הריסוס לכמה שעות לפי הוראות המדביר. יש להקפיד באופן מיוחד כאשר יש ילדים קטנים או חיות מחמד, להן החומרים הפעילים עלולים להיות מסוכנים במיוחד.

 

הדברה נוספת מוכרת היא הדברה ביולוגית. הדברה מסוג זה לא עושה שימוש בחומרים מזיקים והיא גם לא מכחידה לחלוטין את המזיקים. עושים בה שימוש באורגניזם שנחשב "אויב" לאותם המזיקים שמהם אנו רוצים להיפטר, והתהליך הוא הורדת סף המזיקים אך לא הכחדה מלאה.

 

בנוסף לשיטות הללו, שבדרך כלל מסופקות על-ידי חברת הדברה מקצועית, ישנן שיטות הדברה ביתיות שכל אחד יכול לנסות להשתמש בהן. הן מבוססות על שימוש בחומרים טבעיים שאינם מזיקים לבני אדם ולסביבה והחיסרון של שיטות אלו הוא שלא תמיד הן מניבות את התוצאה הרצויה, ומיגור המזיקים לא מתבצע לזמן ארוך ולעיתים קרובות גם לא באופן מלא. דוגמה לשימוש בחומרים טבעיים נגד נמלים הוא למשל סודה לשתייה: הנמלים לא מתקרבות לחומר זה ולכן אם תפזרו סודה לשתייה ליד קן הנמלים הן לא יחצו את המחסום הזה. במידה והנמלים כבר חוגגות אצלכם במטבח או ברחבי הבית, תוכלו לפזר מקלות קינמון על השיש או פלפל שחור. גם שמן מנטה מספק את אותו האפקט, הנמלים לא אוהבות את הריח, ולכן יתרחקו מהמקומות שמדיפים ריחות חזקים אלה. תיקנים לא אוהבים ריח של חומץ, ולכן אפשר להוסיף כמה טיפות חומץ לנוזל השטיפה שלכם וכך לשטוף את הרצפה.

 

 

מדביר באשדוד
מדביר באשדוד

 

הדברת תיקנים באשדוד

הקיץ בשיאו, והתיקנים אם נרצה או לא הם חלק מהנוף הקיצי בישראל החמה. במהלך החורף התיקנים (הג'וקים) מתגוררים בביובים, אלה מספקים להם חום, והם לא מפריעים לנו בדרך כלל. המפגש הפחות נעים איתם מתרחש באביב או לקראת הקיץ כשמזג האוויר מתחמם, והתיקנים מחפשים להם מקום מאוורר ופחות חם לשהות בו. בדרך כלל, רובנו לא נשמח למצוא ג'וק במטבח או לראות אותו מעופף מעלינו בעת צפייה בטלוויזיה או ישיבה במרפסת. חלקנו ממש מפוחדים וחוששים מג'וקים, וזו סיבה מספיק טובה להזמין חברת הדברה מקצועית ואמינה שתקדים תרופה למכה. התקופה הטובה ביותר לבצע הדברה נגד תיקנים היא בעונת האביב או ממש בתחילת הקיץ, במיוחד אם אתם יודעים שבאזור שבו אתם חיים יש תיקנים רבים וזאת כדי למנוע את המפגש איתם בתחילת העונה החמה. ההמלצה היא לחדש את ההדברה אחת לשנה, אם כי יש מקרים בהם הדברה תחזיק מעמד אפילו שנתיים. לפני שפונים למדביר מקצועי, כדאי לבצע מספר פעולות מניעה בבית כדי למנוע את חזרתם של התיקנים אחרי ההדברה. יש לוודא שאין סדקים וחריצים שדרכם התיקנים יכולים להיכנס לבית, ואם יש כאלו לאטום אותם. כדאי לדאוג לייבש היטב מקורות מים לא הכרחיים במידה ויש כאלו באזור הבית ולהימנע מהשארת מוצרי מזון פתוחים מחוץ למקרר. לאחר שביצענו את כל אלו, ניתן להזמין חברה מקצועית להדברת תיקנים, והם בוודאי ידאגו להדברה מהירה וממוקדת של התיקנים. כפי שהזכרנו קודם, אפשר לנסות ולעשות זאת באופן עצמאי אולם במידה והתופעה היא בהיקף רחב ובפרט גם אם השכנים שלכם סובלים ממנה, רצוי מאוד שמדביר מקצועי יבצע את העבודה.

 

מה אנחנו יודעים על תיקנים?

תיקנים שורדים בתנאים קשים, מסוגלים לשרוד בטמפרטורות נמוכות ולשרוד גם ללא מזון למשך תקופות ארוכות. הם אוכלים הכל, ולכן הם נחשבים כמטרד מזיק, מכרסמים פחות או יותר כל מה שהם מסוגלים. בחלק ממדינות העולם נוהגים לאכול אותם ואפילו בהנאה.

 

למה חשוב להדביר תיקנים?

התיקנים מהווים מטרד אסתטי, ורובנו נגעלים מהם, חלקנו אפילו חוששים מהם. מעבר לכך הם מפרישים את הצואה שלהם במקומות שיכולים לפגוע בנו מבחינה בריאותית כמו על השיש במטבח. הם מתגוררים בביוב ולכן, אי אפשר לומר זאת בעדינות, פחות מומלץ למצוא צואת תיקן על השיש במטבח או ליד מקור מזון.

 

איזו הדברה הכי יעילה נגד תיקנים?

הדברה כימית היא ההדברה היעילה ביותר נגדם. בשנים האחרונות תפסה תאוצה ההדברה הירוקה, שהיא סוג של הדברה כימית אולם החומרים שמשמשים הדברה זו הם פחות מזיקים לסביבה ולבני האדם, וההתנדפות שלה מהאוויר מהירה יותר. לכן, מדבירים רבים מאמצים את ההדברה הירוקה שנמצאה בטוחה יותר לשימוש.

 

איך להימנע מתיקנים?

כדי להימנע מהופעת תיקנים רצוי לשמור על ניקיון ולייבש מקורות מים עומדים שאינם הכרחיים. כדאי לאטום סדקים ותעלות בקירות הבית ובחדר האמבטיה, כדי שלא לאפשר להם לעבור דרך המקומות הללו. לא להשאיר שאריות מזון במשך שעות ארוכות ולבצע הדברה מונעת לפני שהם מגיעים בהמוניהם.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן