הדברת מכרסמים

לכידת עכברים

תוכן עניינים

אין ספק שעכברים זהו מטרד לא נעים בכלל אך אין לכם מה לפחד. אם נתקלתם בבעיה זו ואתם מעוניינים בלכידת עכברים במהירות, בעל מקצוע המומחה בתחום זה יוכל לעזור לכם בקלות. עכברים חיים בעיקר בסביבת ביוב, בדיוק כמו מטרדים אחרים, כך שיש לבצע הדברה נקודתית ואף סביבתית וזה כמובן תלוי בגודל הבעיה.

לכידת עכברים ביעילות ובקלות

לכידת עכברים, מי לא שמע על הבעיה שנקראת "עכברים" או "חולדות"? בעיה שמטרידה אותנו בעיקר בחודשי הקיץ, כמו גם בעיות אחרות (ג'וקים בעיקר), ומי מאתנו לא מכיר את התחושה של הפחד כשנתקלים בחולדה בבית או ממש קרוב לסביבת המגורים. המטרדים האלה קורים בעיקר בעונות החומות מכיוון שהחום גורם להם לצאת ממחבואם; בעונות הקרות הם מתחבאים במקום המסתור שלהם ונדיר מאוד לראות אותם.

 

יש להבדיל בין עכבר לבין חולדה: כשמוצאים חולדה גדולה בבית זו תחושה מאוד לא נעימה. הנשיכה שלה עלולה להיות מאוד מסוכנת, ובנוסף, להוביל לטיפול תרופתי לא קצר ואף כואב. מי מאתנו שכן נתקל בחולדות בבית, בדרך כלל היא מכרסמת דלתות ומשקופים, מחפשת אוכל, ובעיקר מעידה על עצמה כלא מזיקה, אך רוב האנשים לא מסוגלים להתקרב אליה ובטח לא ללכוד אותה באמצעות מלכודת מיוחדת.

איך מבדילים בין עכברים לחולדות?

העכברים קטנים משמעותית יותר מהחולדה, שנחשבת לגדולה ביותר. הזנב שלה תמיד יהיה ארוך ועבה יותר כיאה לגודלה. ראשו של העכבר עגול וקטן יותר, בעוד שלחולדה יש אוזניים שפיציות וראש גדול ופחות מעוגל. שימו לב גם לצרכים שהם משאירים אחריהם – זוהי הראייה הגדולה ביותר. הצרכים של העכבר הקטן כמעט ואינם מורגשים, בעוד שצרכיה של החולדה יהיו יותר גדולים, וכמו כן גם כרסומיה באוכל או בשאר הבית. ראוי להגיד שהחולדה הרבה יותר מפחידה מהעכבר בשל גודלה.

הדברת עכברים או לכידת עכברים?

אלו שתי שאלות שאנשים תמיד שואלים את עצמם, אבל בדרך כלל הולכים דווקא לכיוון של לכידה מאשר הדברה. הדברה יכולה להיות נקודתית למנוע מהם להתקרב ואף להרעיל אותם ולהרוג אותם, בעוד שלכידה יכולה להיות הומנית ואנושית יותר מכיוון שעדיין מדובר ביצור חי שאינו חושב שהוא מזיק לאף אחד ורק מחפש היכן להסתתר והיכן לאכול. אין ספק שעכברים, במיוחד גדולים, הם מאוד מפחידים ויכולים להפיץ מחלות וזוהי הסיבה העיקרית להוצאתם מהבית ואף מהסביבה.

 

אתם בטח שואלים את עצמכם האם אפשר להדביר עכברים באופן עצמאי – זוהי בהחלט אפשרות, במידה ויש כמה עכברים קטנים, אך במידה והכמות גדולה בהרבה יותר והתפשטה לסביבה, זוהי כבר עבודה של לוכד עכברים מקצועי. לוכד עכברים יכול להשתמש בכמה אופציות לכידה על מנת ללכוד את העכבר בצורה היעילה ביותר. חלקן הומניות וחלקן יגרמו לעכברים הרבה מאוד סבל ויש לשקול זאת כשקוראים ללוכד עכברים. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונוכל לבדוק את האפשרות הטובה ביותר ללכידת עכברים עם בעל מקצוע מומחה בתחום זה.

לכידת עכברים – מה כדאי לדעת לפני?

לפני שאתם יוצרים עמנו קשר לגבי לכידת עכברים, כדאי שתכתבו כמה פרטים חשובים:

 

  • האם מדובר בעכבר או בחולדה? (כבר ציינו איך אפשר להבדיל ביניהם)
  • מהם הסימנים לנוכחות עכברים בתוך הבית? (כרסומים, גללים, וכו')

 

  • האם ראיתם את העכבר בעצמכם בבית או רק בסביבת המגורים? ואם כן, היכן?

 

  • האם אתם מעוניינים בלכידה הומנית או שזה לא באמת משנה לכם? (ישנם אנשים ששמים דגש על זה)

 

בסופו של דבר, עכברים הם מטרד, גם אם אינם מודעים לכך ויש לטפל במטרד הזה בהקדם על מנת שתוכלו להמשיך בחייכם השגרתיים ובאיכות חיים בריאה, ללא מחלות וללא מזיקים. עכברים יכולים להפיץ מחלות ובנוסף גם להימצא בסביבות האוכל וזה לא משהו שאפשר או רצוי לחיות איתו.

 

לכידת עכברים
לכידת עכברים

 

עכברים הם בסופו של דבר יצור חי וישנה האפשרות ללכוד אותם באמצעות מלכודת רגילה ולשחרר אותם לחיק הטבע הרחק ממקום המגורים. זוהי אופציה מעולה למי שאינו רוצה לפגוע בעכבר, מזיק ככל שיהיה. ישנן שתי מלכודות נוספות שאינן הומניות, כמו למשל מלכודת דבק או קפיץ, כשהאחרונה הורגת את העכבר ומלכודת הדבק גורמת לו לייסורים רבים מה שאינו ממש רצוי ברוב המקרים.

כיצד לכידת עכברים מבוצעת?

לאחר שיש בידיכם את כל הפרטים לגבי המזיק, ואתם יודעים בוודאות שזהו עכבר, אתם יכולים להיוועץ בנו ובלוכד העכברים שלנו, איש מקצוע מומחה בתחום כבר שנים רבות, בעל ניסיון רב ולוכד עכברים מוסמך. הוא יידע להגיד לכם במאה אחוז האם מדובר בעכבר או בחולדה, וכך יידע אילו מלכודות או כלים נחוצים להשלמת העבודה והסרת המטרד מביתכם.

 

המלכודות הרגילות בהחלט יעשו את העבודה אם מדובר בכמות קטנה יחסית של עכברים או אפילו במקרה של עכבר אחד בודד; לגבי שימוש במלכודות, לוכד העכברים ישאיר את ההחלטה בידיכם מבחינת הצורה ההומנית ביותר ללכידת עכברים. יש לציין שכל השיטות הן יעילות וההבדל היחידי ביניהן הוא עד כמה העכבר יסבול או לא יסבול בכלל וישוחרר לטבע בסופו של יום.

 

במידה ויש מכת עכברים בסביבת המגורים (אם אתם גרים בסביבת טבע או שיש לידכם שדה הסיכוי לכמות של עכברים יהיה גדול יותר) תהיה חובה להדברת העכברים. במקרים חמורים יותר ישנה אפשרות נוספת של הסרת המזיקים באמצעות קופסת האכלה – מניחים אוכל עם רעל בתוך הקופסה, העכבר נכנס לקחת את האוכל ומת בצורה מידית. מדביר העכברים מפזר את הקופסאות הללו ברחבי הבית, משאיר אותם למשך זמן מסוים, על מנת שכל העכברים ינגסו בפיתוי וימותו. לאחר מכן ניתן לבדוק האם כל האוכל נעלם והעכברים מתו בתוך המלכודת. זוהי השיטה האפקטיבית ביותר (אך לא הומנית כלל) להיפטר מכמות גדולה של מזיקים בבית.

איך אפשר למנוע כניסת עכברים לבית?

זוהי שאלת המיליון דולר. יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות על מנת למנוע מעכברים להיכנס לביתכם, במיוחד אם אתם גרים בעיר ולאו דווקא מול שדות (שם הסיכוי שעכבר ייכנס לבית הוא גבוה יותר).

 

בראש ובראשונה הימנעו מהשארת מזון על השיש או מפוזר בכל מקום אחר ברחבי המטבח. זהו פיתוי גדול שקורא לעכברים לבוא היות והם מחפשים אוכל זמין ונגיש. סיגרו חבילות או קופסאות ואל תשאירו אוכל מפוזר גם ברחבי הבית. דבר שני, ודאו שאין דליפות או נזילות בבית או בסביבת המגורים, ידוע שעכברים נמשכים למקורות מים ובעיקר לביוב ולכן יש לבדוק זאת באמצעות איש מקצוע מוסמך. דבר שלישי, תדאגו לאטום כל פתיח שיש בבית; עכברים יכולים להיכנס לבית באמצעות חריצים או צינורות בגלל שהם קטנים יחסית (לעומת החולדה) ולכן זהו פתרון שבהחלט יכול לעזור. בנוסף, אל תשאירו חלונות פתוחים לגמרי בלילה, העכברים יכולים לטפס ולהיכנס גם דרכם.

לסיכום, יש לומר שעכברים הם בהחלט מטרד מזיק ומפיץ מחלות, מה שעשוי להוות סכנה ממשית בבית או בסביבתו. אפשר לפתור מטרד זה בהקדם באמצעות אנשי המקצוע שלנו המובילים בתחום לכידת עכברים עם אינספור שנות ניסיון בלכידת מזיקים. צרו איתנו קשר ונפתור לכם את המטרד עוד היום ללא כל חששות ודאגות נוספות.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן