לכידת חולדות

לכידת חולדות

תוכן עניינים

חולדות נוטות לצאת בעיקר בעונות החמות ממקום המחבוא שלהן. מקרים אלו מצריכים לכידת חולדות על מנת שלא יסתובבו חופשי ברחבי הבית או בסביבת המגורים מכיוון שמדובר ביצור חי שעשוי להיות מאוד מסוכן לבני אדם ולנכס עצמו. כאן נוכל לענות לכם על מיטב השאלות הקשורות לחולדות: כיצד לוכדים אותן, מי מיומן בלכידתן, מהי הסכנה הכרוכה בחולדה ברחבי הבית, כיצד אפשר למנוע פלישת חולדות, ועוד.

לכידת חולדות בבית או בסביבת המגורים

לכידת חולדות, בראש ובראשונה, חובה לציין שניתן להבדיל בין עכברים וחולדות בדרך מאוד פשוטה: החולדה גדולה בהרבה יותר וכך גם מפחידה ומטרידה יותר. היא מכרסם הנוטה לכרסם (כשמה כן היא) כל דבר הנקרה בדרכה, כשברוב המקרים זה יהיה בעיקר אוכל, דלתות, משקופים, ואפילו חוטי חשמל. היא יכולה לכרסם הכל ולא באמת אכפת לה מה עומד בדרך. החולדה נחשבת למטרד רציני בבית או בסביבה שחייבים להיפטר ממנו בהקדם. ישנן כמה דרכים להיפטר מהחולדה המזיקה ונפרט אותן בהמשך.

 

חולדה, בניגוד לעכבר, היא גם גדולה יותר וגם מסוכנת יותר אך עדיין מדובר ביצור חי שאינו מבין עד כמה הוא נחשב למטרד כמו מזיקים נוספים שרק מחפשים סביבת מסתור ואוכל. יש לקחת זאת בחשבון כשמזמינים לוכד חולדות מקצועי, היות והחולדה רק רוצה להיות חופשיה ולכרסם דברים בטבע. ישנה האפשרות ההומנית ביותר ללכוד את החולדה ולשחררה אל הטבע, לעומת מלכודות אחרות שנועדו לגרום למכרסם סבל מיותר בעל כורחו.

איך מבדילים בין חולדות לעכבר?

ההבדלים ביניהם הם מאוד פשוטים ואף ניכרים לעין מהר מאוד:

 

  • הגודל של החולדה משמעותית יותר גדול משל העכבר; העכבר מאוד קטן ונוטה להיכנס לבית באמצעות חריצים או צינורות קטנים. ואילו החולדה מאוד גדולה ונוטה להיכנס לבית בעיקר דרך הגג או החלונות הפתוחים

 

  • החולדה נוטה לעשות יותר נזק עקב כך שהיא מכרסמת כמעט כל דבר הנקרה בדרכה: רהיטים, משקופים, דלתות, חוטי חשמל, ועוד. אין ספק שזהו מטרד רציני היות וזה גורם גם לנזק רב בבית

 

  • המראה החיצוני שלהם מאוד שונה: העכבר הוא קטן, בעל זנב דק בעוד שהחולדה מאוד גדולה, בעלת זנב ארוך ועבה, ואף מחודד. אפשר להבדיל ביניהם מאוד בקלות

 

  • צרכים – גללי העכבר קטנים וכמעט ואינם מורגשים; גללי החולדה מאוד גדולים כיאה לגודלה. אם אתם רואים גללים גדולים בבית, למען בטיחותכם – התקשרו מיד ללוכד חולדות מקצועי מטעמנו והוא יגיע במהירות האפשרית!

 

לכידת חולדות נקודתית – כיצד זה מתבצע?

לאחר שווידאתם כי אכן מדובר בחולדה בביתכם או בסביבת המגורים שלכם, הצעד הבא הוא ליצור קשר עם לוכד חולדות מקצועי ולהתחיל בעבודה. נשמח להתאים לכם את איש המקצוע המוסמך והמתאים ביותר לעבודה מסוג זה. כשתיצרו איתנו קשר נוכל לוודא את כל הפרטים וכל המידע ולהעביר לו במהירות על מנת שיגיע לביקור וייפטר מהמטרד הגדול.

 

תחילה, הלוכד צריך להבין מהיכן החולדה מגיעה ולאחר מכן, לשיקולכם, לפזר מלכודות בהתאם על מנת ללכוד אותה ולהוציא אותה מהבית כליל. אתם יכולים לבחור מלכודות כמו דבק או שפיץ למשל, שנחשבות למלכודות "סבל" ולא הומניות בעליל לחולדה, שעדיין נחשבת ליצור חי למרות שהיא מזיקה לסביבת הבית. במידה ומדובר בתקרית בודדת וחולדה אחת בלבד, אפשרי ללכוד אותה באמצעות מלכודת רגילה ולאחר מכן לשחרר אותה בחיק הטבע על מנת שתוכל להסתובב שם בחופשיות ללא כל חשש ונזק נוסף לבית.

ואם מדובר בלכידת חולדות רבות?

שימו לב – במידה ולוכד העכברים יחליט שמדובר במכת חולדות ולאו דווקא בחולדה אחת בודדת – זוהי אינה בשורה טובה אך אפשר לטפל בה במהירות ללא כל חשש. איש המקצוע שלנו יידע כיצד להדריך אתכם ולהסביר לכם גם איך למנוע כניסה של חולדות לתוך הבית בהמשך, במיוחד אם אתם גרים מול שדה או בסביבת ביוב ומחילות. אם יש מכת חולדות והוחלט על כך – לוכד החולדות ישתמש בקופסאות האכלה על מנת לפתות את החולדות לצאת, לקחת את האוכל, ובעצם למות מהרעלה בתוך הקופסה. זוהי אינה שיטה הומנית אך נחשבת ליעילה ביותר בכל מה שקשור למכת חולדות ולא חולדה אחת בלבד.

 

קופסאות ההאכלה יפוזרו ברחבי הבית לפרק זמן של עד שבוע-שבועיים. בני הבית לא יתקרבו לקופסאות ולאחר פרק הזמן הזה, לוכד החולדות יגיע ויבדוק האם האוכל נשאר והאם כל החולדות מתו. במידה וכל האוכל נאכל, החולדה תהיה בתוך הקופסה ובכך המטרד ייעלם. יש לוודא שאכן כל החולדות נמצאות בכל הקופסאות המפוזרות בבית. זוהי חיה ערמומית, שלא כמו כל חיה אחרת, ולא בטוח שכל החולדות בבית "ייפלו בפח".

כמה זה עולה לי?

מחיר של לכידת חולדות או הדברת חולדות משתנה מעת לעת וזה תלוי בסוג העבודה. כמו בכל עבודה אחרת, המחיר תלוי בהיקף ובמשך זמן הטיפול. במידה ובמדובר בחולדה אחת בודדת, אפשר ללכוד אותה באמצעות מלכודת פשוטה ולשחרר אותה לדרכה בטבע. במקרה ומדובר במכת חולדות ולא רק אחת בודדת, זוהי כבר עבודה יותר מורכבת ותהליך הרבה יותר ארוך מאשר מלכודת אחת בלבד. עבודה זו כוללת השארת מלכודות רבות לתפיסת החולדות ביעילות ובמהירות.

 

ישנה חשיבות רבה למיקום בכל מה שקשור למחיר לכידת חולדות – במידה ואתם מתגוררים בבית פרטי בסביבת טבע, התמחור יהיה משמעותית יותר גבוה מכיוון שחולדות נוטות להימצא באזורים כאלה יותר, מה שמצריך יותר רעל ויותר מלכודות – יותר עבודה בשביל המדביר. במידה ואתם גרים בבניין ולא בסביבה טבעית, התמחור יהיה יותר זול בהתאם לאופי העבודה.

לכידת חולדות – כיצד אפשר להימנע מזה?

הבשורות הטובות הן שבהחלט אפשר למנוע כניסת חולדות לתוך הבית שלכם בכמה צעדים פשוטים עליהם יש להקפיד היטב. אפשר להימנע מחולדות בכמה דרכים, שעשויות להוות פתרון למטרדים נוספים:

 

  • הימנעו מהשארת חריצים פתוחים או חלונות פתוחים בבית – זהו מתכון לכניסת חולדות לבית

 

  • במידה ויש לכם עליית גג בבית – הקפידו על ניקיונה והדבירו את המקום למניעת חולדות

 

  • הקפידו על פתחי ביוב סגורים בסביבת המגורים שלכם בבניין או בבית פרטי

 

  • הימנעו מהשארת אוכל מפוזר, חבילות פתוחות או קופסאות אוכל ברחבי הבית ובעיקר במטבח, היות וזהו המקום המועדף על החולדות בשל הימצאות אוכל רב

 

  • הקפידו על ניקיון והיגיינת הבית – זהו פרמטר מאוד חשוב היות וחולדות הן חיות מלוכלכות וחיות בביוב או מחילות

 

זכרו – חולדות אינן נכנסות בקלות לבית כמו עכברים בגלל שהן גדולות ממנו משמעותית. הן אינן יכולות להיכנס בפתחים קטנים או צינורות צרים, מה שמגביל אותן מאוד. חשוב לשים לב לסימנים של הימצאות עכבר או חולדה בבית כגון כרסומים של רהיטים, דלתות, משקופים, גללים ברחבי הבית או בפינות, כרסום של אוכל או אוכל מפוזר על הרצפה. יש לפעול בהתאם ובמהירות רבה לפני שהמטרד יגדל ויהפוך לסכנה של ממש.

 

לכידת חולדות
לכידת חולדות

 

נשמח לסייע לכם בפתרון הבעיה וחזרה לשגרה בשיחת טלפון קצרה. כך נוכל להבין את הצרכים האישיים שלכם ולהתאים לכם את איש המקצוע המוסמך והמתאים ביותר לבעיה שלכם בכל מה שקשור ללכידת חולדות, העלמת המטרד ואיכות חיים בריאה ובטוחה יותר.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן