חיטוי מאגרי מים

חיטוי מאגרי מים

תוכן עניינים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ללמוד מישראל כיצד המים הופכים להיות כל כך איכותיים. זה לא אומר שלא יכולות להיות בעיות, אך הן מועטות בהשוואה למדינות אחרות בעולם. עם זאת חשוב לזכור כי צריך לעבוד קשה בשביל לשמור על איכות המים. בטח מים שמגיעים ממאגרי מים שונים שקיימים עשרות שנים, דבר שלא משפר את איכותם. השאיפה תהיה לדאוג כי המים יהיו בטוחים לשתייה בכל סיטואציה ובכל מצב. גם אם המים לא מיועדים לשתייה, חשוב למנוע מחיידקים או וירוסים להגיע לאותם מים. הרי מים שמיועדים להשקיה עלולים להרוס את הצמחים שאותם משקים באמצעותם. האינטרס הטבעי יהיה לשמור כל הזמן על איכות מי השתייה ועל איכות מי ההשקיה במדינת ישראל. חיטוי מאגרי מים זוהי פעולה שנועדה כדי לוודא כי המים איכותיים ומאגרי המים בטוחים. אחרי החיטוי יהיה אפשר לדעת כי ניתן להשתמש באותו מאגר מים ללא חשש.

מדוע צריך לנקות את מאגרי המים?

 

חיטוי מאגרי מים, ישנה חובה לנקות בצורה יסודית את כל מאגרי המים במדינת ישראל. ישנם המון מאגרי מים שונים, לכן ישנם אנשים ורשויות שונות שאחראים על כל מאגר. הסיבה שצריך לנקות את המאגרים היא שיש בהם פוטנציאל להיווצרות של בעיות רבות. כל אחד יודע כי מים עומדים יכולים להביא איתם כמות לא קטנה של בעיות שונות. על ידי חיטוי מאגרי מים יהיה אפשר לדעת כי המים שנמצאים בתוך המאגר נשמרים. מבלי לנקות את המאגר בצורה יסודית, המים עשויים להזדהם במהירות. פתאום תמצאו את עצמכם במצב שבו המים שאתם שותים לא יהיו טהורים כפי שאמרו לכם. במקרה הטוב זה עשוי לגרום לכאבי בטן, ובמקרה הרע זה עשוי להוביל לבעיות חמורות אף יותר.

 

כיצד מבצעים ניקוי מאגר מים?

 

לכל איש מקצוע יש את דפוס הפעולה שלו כאשר זה נוגע לנושא של חיטוי מאגרי מים. מה שבטוח כדי להשלים את העבודה ישנו צורך כי שני אנשי מקצוע יעבדו במאגר המים בו זמנית. אחד מבצע את העבודה בתוך מאגר המים, השני דואג לבטיחות כלפי חוץ. לאחר שדוגמים את המאגר יהיה ניתן לדעת בדיוק את רמת עכירות המים. יכול להיות כי על פניו המים ייראו מעולה, אך בפועל הם יהיו עכורים מאוד. אחרי שנכנסים פינה תהיה אפשרות לנקות את המאגר עם מכונת לחץ. המטרה תהיה להסיר את כל הלכלוך מקירות המאגר ומהקרקעית. אחרי שמבצעים את הניקוי עם החומרים המיוחדים יהיה אפשר להחזיר את מאגר המים לשימוש קבוע. כל זאת אחרי שדוגמים בסיום את המאגר כדי לוודא שהמצב טוב יותר.

 

מתי צריך לנקות מאגרי מים?

 

ישנם כל מיני מצבים שונים שבהם חיטוי מאגרי מים חייב להיעשות בהקדם. נדגיש כי כל זמן שעובר שבו לא מנקים את מאגר המים עלול לסכן את מי שמשתמש באותו מאגר. לעיתים מדובר על מאות של אנשים שנמצאים בשימוש בכל רגע נתון. מאגרי מים נמצאים בתוך הישובים השונים, באמצעותם התושבים צורכים את מי השתייה שלהם.

  • התקנתם מערכת מים חדשה בבניין? לאחר התקנת המערכת ישנה חשיבות עליונה לנקות את מאגר המים. במהלך תהליך ההתקנה עשויים להגיע למאגר המים כל מיני דברים לא רצויים. על ידי ניקוי יסודי יהיה אפשר להשתמש במערכת החדשה ללא חשש.
  • המים שיוצאים מהברז נראים עכורים? לעיתים הצבע של המים הוא זה שיקבע מתי יהיה עליכם לנקות את המאגר. חיטוי מאגרי מים נעשה כאשר צבע המים מראה על זיהום. גם אם לא עבר זמן רב מאז שביצעתם את הניקוי היסודי בפעם האחרונה.
  • עברה שנה שלמה מאז הניקוי האחרון? יהיה עליכם לנקות את מאגר המים שוב כדי למנוע בעיות. ניקוי יסודי פעם אחת בשנה יאפשר לכם לדעת כי אתם נמצאים עם האצבע על הדופק. אם עוברת שנה שלמה ככל הנראה המאגר כבר התחיל להזדהם בשנית.
  • קרתה תקלה שמקורה במערכת המים? יכול להיות שבמהלך העבודות השונות מאגר המים תספח לתוכו לכלוך ופסולת לא רצויה. מה שאתם אמורים לעשות זה לנקות את המאגר כדי למנוע החמרה של המצב או נזק לכם.

 

מה חשוב לקחת בחשבון בעת חיטוי מאגרי מים?

 

יש כמה דברים חשובים שחובה לקחת אותם בחשבון כאשר מנקים מאגר מים. הפעולה עצמה יכולה להיראות כמו פעולה פשוטה, אך עדיין היא חייבת להתבצע לפי דגשים חשובים. המטרה הסופית תהיה כי מאגר המים ימשיך להיות כזה שמספק מי שתייה נקיים וטהורים כפי שעשה עד כה.

  • העבודה חייבת להיעשות על פי כל הכללים השונים. הרי מדובר על עבודה בגובה, עבודה שמביאה איתה סכנות רבות. המטרה היא לסיים את העבודה בשלום, וגם להשיג על הדרך את התוצאה הרצויה. מהסיבה הזאת חיטוי מאגרי מים מתבצע על ידי אנשי מקצוע עם ידע והכשרה בתחום הספציפי הזה.
  • לפני שמתחילים את תהליך החיטוי מבצעים בדירה יסודית של מאגר המים. דוגמים את מי השתייה בתוך המאגר כדי להבין לעומק את המצב של המאגר. רק אחרי שלוקחים דגימה מסודרת יהיה אפשר לקבוע את תוכנית העבודה. לרוב לאחר שדוגמים את המאגר מבינים עד כמה המצב חמור או שהוא דווקא לא חמור.
  • חובה לספק אחריות ברגע שמבצעים לנקות את מאגר המים בצורה יסודית. חיטוי מאגרי מים זוהי פעולה שאמורה להחזיק מעמד כמה חודשים טובים עד שנה שלמה. כמובן שאם נוצרות בעיות שונות חובה להבין את סיבתן לפני מימוש האחריות. אך האחריות נועדה להבטיח את שביעות הרצון של הלקוח בסיום העבודה.

 

חיטוי מאגרי מים
חיטוי מאגרי מים

 

כמה זמן מראש צריך להזמין חברת חיטוי מאגרי מים?

 

ההמלצה היא להזמין חברה לחיטוי מאגרי מים מוקדם ככל האפשר. כך תוכלו לשריין את המועד המועדף עליכם לבצע את הפעולה עצמה. כל זמן שעובר שבו אינכם מבצעים את הפעולה עשוי לסכן אתכם ואת כל מי ששותה את המים. לכן תזדרזו לעשות את הפעולה בהקדם כדי למנוע בעיות.

 

כמה עולה לנקות בצורה יסודית מאגר של מים?

 

זה מאוד תלוי במאגר המים שאותו מעוניינים לנקות. אך מדובר על עלות של כמה מאות שקלים שמטרתה לתת לכם איכות חיים. אנו מדברים על מחיר שנע בין 300 עד 600 ש"ח לניקוי יסודי ללא פשרות. שווה לשלם את הסכום הזה כדי לשתות את המים בצורה חופשית?

 

איזה מאגרי מים חובה לנקות אחת לשנה?

 

כל מאגר מים שמכיל בתוכו מים שמיועדים לשתייה או להשקיה נדרש לעבור חיטוי אחת לשנה. יכולים להיות מקרים שונים שבהם תמצאו את עצמכם מנקים את מאגר המים אחת לכמה חודשים. הבריאות שלכם ושל מי שצורך את המים הללו הכי חשובה.

 

איך יודעים שהעבודה בוצעה כמו שצריך?

 

הדרך הכי טובה לוודא כי בוצע חיטוי מאגרי מים כמו שצריך היא על ידי אחריות. איש מקצוע שמעניק אחריות על העבודה שאותה הוא ביצע בטוח באיכות שלה. חיטוי מאגר מים עם אחריות משמעותו שתוכלו לפנות לאיש המקצוע בעתיד במידת הצורך.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן