הרחקת מיינה מצויה

הרחקת מיינה מצויה

תוכן עניינים

אולי שמעתם בעבר על הרחקת מיינה מצויה ואולי לא. זוהי ציפור שמעטים יזהו אותה בשם אך במראה בהחלט כן, היות והיא ציפור מאוד נפוצה בישראל בשנים האחרונות. היא נקראת גם "המיינה ההודית" והיא מגיעה בעיקר מיבשת אסיה – הודו, סרי לנקה וכדומה. המיינה המצויה נחשבת לציפור אקזוטית אך גם למטרד בעייתי מאוד, היות והיא מקננת בכל מקום אפשרי כמעט ותוקפת כשמנסים להרחיקה מהקן. מיהי המיינה המצויה, ומה ניתן לעשות על מנת להרחיק אותה? כל התשובות בדיוק כאן במאמר.

הרחקת מיינה מצויה בסביבת המגורים שלנו

הרחקת מיינה מצויה, קודם כל, בואו נתחיל ב: מי זו המיינה המצויה? זוהי ציפור אקזוטית יפהפייה בצבעי חום-שחור עם מקור כתום, בהחלט יכול להיות שנתקלתם בה בדרך בעיר שלכם, או בשטחים ומקומות אחרים. זוהי ציפור פולשת מיבשת אסיה שהגיעה למדינת ישראל ומאז נמצאת בכל מקום אפשרי. ציפור זו נוטה למשוך תשומת לב בעיקר בגלל צבעיה המרהיבים ומראה האקזוטי.

 

ציפור זו נחשבת למטרד, בדיוק כמו יונה, רק שבמקרה של היונים הן אינן תוקפות. המיינה המצויה מאוד מגוננת על הקנים שלה ולא תהסס לתקוף במידה ומנסים להרוס לה את הקן או להרחיקה ממקום המסתור הנוכחי שלה. מקום זה יכול להיות אדן חלון, פתח אוורור, חריצים שונים ומסתור הכביסה בבית (המקום האהוב על הציפורים). היא אמנם נחשבת לציפור אקזוטית ויפה אך אל תמעיטו בערכה – היא יכולה להיות מסוכנת מאוד.

הרחקת מיינה מצויה – מי מבצע את זה?

מי שמבצע את הרחקת המיינה המצויה הוא מדביר או מרחיק מקצועי המומחה בתחום זה. תפקידו הוא לאתר מטרדים ומזיקים ולהיפטר מהם בהקדם בצורה ההומנית ביותר. הציפור נוטה ללכלך את האזור בה היא נמצאת ומקננת, וכך גם להביא טפילים לא רצויים איתה כמו למשל כינים. זוהי אינה ציפור שתרצו שתקנן באדן החלון שלכם, יפה ומרהיבה ככל שתהיה.

 

החברה שלנו תוכל לסייע לכם בפתרון הבעיה של המיינה המצויה ובכך למצוא בעל מקצוע מיומן בתחום זה שיוכל לפתור את הבעיה בקלות ובמהירות. איש מקצוע זה מומחה בהרחקת ציפורים או מזיקים מכל סוג שהן, וישמח להעניק לכם עזרה בשעת צרה יחד עם שירות טוב ומחיר הוגן. המחיר תלוי בנגישות האזור בו המיינה המצויה מקננת ועד כמה מסוכן להגיע לאזור זה.

איך מרחיקים מיינה מצויה?

ניתן להרחיק את המיינה המצויה באמצעות רשתות בעיקר וצמצום אזורי הקינון של ציפור זו, שמעדיפה מקומות מסתור חמימים ונסתרים אל העין. ודאו שבעל המקצוע מודע לכך שמדובר בציפור הספציפית הזו ולא במקרה בציפור אחרת, כל טיפול הוא שונה מסוג ציפור אחת לאחרת.

 

מרחיק המיינה המצויה יידע להתקין רשתות מתכת במקומות בהם המיינה יכולה לקנן או להיכנס ולכן הרשתות ימנעו ממנה לעשות זאת והיא תצטרך למצוא היכן לבנות קן במקום אחר. זהו פתרון הומני ומאוד יעיל להרחקת הציפור מהאזורים מחוץ לבית כמו למשל מסתור הכביסה, גג, רעפים, או אדן החלון. בעל המקצוע שלנו יזהה במהירות את אזורי הקינון של המיינה המצויה ובכך יוכל להרחיקה במהירות ללא כל בעיה. במידה והמיינה כבר בנתה קן זוהי בעיה מעט יותר מורכבת אך אין דבר שאין באפשרותנו לעשות על מנת לפתור לכם את הבעיה ולהעניק קצת שקט אישי.

 

במידה והמיינה כבר התמקמה ובנתה קן – התקרבו בזהירות יתרה. כשבעל המקצוע מטעמנו יגיע, לאחר שנמסרו לו כל הפרטים, הוא יוכל לטפל בבעיה. בשלב הראשון הוא יצטרך ללכוד את המיינה, היות והיא עשויה לתקוף אותו ולהגן על הקן שלה. בשלב השני, במידה ויש גוזלים, צריך ללכוד גם אותם. במקרים בהם המיינה מסרבת להתפנות בהחלט ניתן ללכוד אותה ולהעביר אותה למקום אחר. לאחר שהמיינה נלכדה, והקן סולק, אפשר להתחיל לנקות ולחטא את האזור מכל הלכלוך והטפילים מסביב, כמובן עם כפפות וחומרי ניקוי על מנת שהמקום יהיה נקי וסטרילי, וחופשי לגמרי ממזיקים ומטרדים שונים.

הרחקת מיינה מצויה – האם ניתן לעשות זאת בכוחות עצמנו?

התשובה היא חיובית אך זה לא מומלץ כמו כל עבודה אחרת. תוכלו לנסות להתקין רשתות בעצמכם או ללכוד את המיינה, אך זה כרוך בסיכונים רבים, פיזיים ובריאותיים כאחד. דרוש בעל מקצוע המכיר את עולם הציפורים השונות ואת תחום הרחקת המיינה המצויה, בדגש על סוג הציפור הספציפי הזה.

 

אנו ממליצים לכם לא לנסות להרחיק את הציפור בכוחות עצמכם, שכן היא עשויה לתקוף (במיוחד אם יש לה כבר קן) וזהו אינו דבר רצוי במיוחד ואף מסוכן. בנוסף, אם תתקרבו לקן, יכול להיות שיש שם כינים והם יעלו עליכם. קן של מיינה מצויה זהו מקום מאוד מלוכלך, ודווקא על אדן החלון שלכם – לא המקום אידיאלי במיוחד. עדיף לא להתקרב ולקרוא לבעל המקצוע שלנו על מנת שיוכל לטפל בזה.

האם מסובך לבצע הרחקת מנייה מצויה?

המיינה המצויה היא ציפור חכמה, שלא כמו היונה, מאוד חברתית ויודעת כיצד ולהפעיל את הלהקה בה היא נמצאת ומסתובבת מפעם לפעם. כשהיא ממוקדת על מיקום מסוים, במקרה הזה המיקום הוא בבניין שלכם – היא לא תעזוב עד שתבנה קן וגם לאחר מכן ייקח לה לא מעט זמן לעשות זאת. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא גוזלי מנייה מצויה מחוץ לאדן החלון שלכם, ולכן יש לטפל בבעיה כשהיא עדיין בחיתוליה ולקרוא ללוכד מקצועי במהירות.

 

מכיוון שמדובר בציפור חכמה, דרוש ידע מקצועי ושנות ניסיון רבות על מנת להרחיקה לצמיתות. במקרים מסוימים, המנייה המצויה תחזור לאחר פרק זמן מסוים לבדוק האם המקום בטוח שוב. לכן, גם אם תצליחו להרחיק אותה, לא בטוח שזה יהיה לזמן רב ולכן חובה לקרוא לבעל מקצוע שמבין בתחום זה. המנייה יכולה להטיל עד כ-4 ביצים ולדגור עליהן יחד עם בן הזוג במשך כשבועיים-שלוש. הגוזלים יישארו בקן כמה זמן לאחר מכן ורק אז יעזבו. ובינתיים – הלכלוך והזוהמה יחגגו אצלכם באדן החלון.

 

הדבר הראשון שבעל המקצוע צריך לעשות זה לאבחן את מיקומי הקינון של הלהקה ולפעול בהתאם. יכול להיות שעדיין לא נבחר המיקום המתאים לבניית הקן ועדיין יש זמן להרחיק את המנייה המצויה לפני בנייתו, מה שיקל על העבודה בצורה משמעותית. להתמודד עם הריסת הקן, בנוסף להתמודדות עם המנייה עצמה יכולה לקחת לא מעט זמן ואף סיכון מקצועי, מה שעשוי לייקר את העבודה ויש לקחת זאת בחשבון בעת הזמנתה. אנו נעשה כל מה שנדרש על מנת שתוכלו לקבל פתרון מהיר לבעיה ותמחור סביר והוגן.

 

הרחקת מיינה מצויה
הרחקת מיינה מצויה

 

זכרו – אנו לא ממליצים להתמודד עם מנייה מצויה לבד שכן זה עשוי להיות מסוכן מאוד. הציפור לא תהסס לתקוף את כל מי שיתקרב אליה, לבן זוגה, או לקן שלה. במקרים כאלו חייב מישהו מקצועי שיידע כיצד ניתן להתמודד איתה בצורה הטובה ביותר.

 

בשיחת טלפון קצרה נוכל לשמוע את הבעיה שלכם ולשלוח איש מקצוע מתאים לעבודה, שיוכל להרחיק את המיינה המצויה אחת ולתמיד על מנת שלא תחזור ותלך לקנן במקום אחר. להתמודד עם מנייה מצויה זהו אינו דבר פשוט אך עם המון ידע מקצועי ושנות ניסיון רבות נבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר לשביעות רצונכם.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן