הרחקת יונים

הרחקת יונים

תוכן עניינים

הרחקת יונים היא פעולה מוכרת לכל תושב בבניין כלשהו. יונים נוטות להתמקם דווקא במרפסות או מסתורי כביסה בהם הן בונות את הקן שלהן לאט לאט ומטילות בו ביצים עד שהגיע הזמן לעזוב. מרבית האנשים אינם מרוצים מהעניין שיש יונה רעשנית כל היום מחוץ לביתם ומחפשים פתרון למטרד. הפתרון הוא אכן מאוד פשוט אך דורש אנשי מקצוע מיומנים בתחום לשם כך.

הרחקת יונים מקצועית מהבית שלכם

הרחקת יונים, אם נתקלתם בקן מחוץ לחלון או במסתור הכביסה שלכם, רוב הסיכויים שיש לכם יונה שמקננת לכם מחוץ לבית. במידה ואתם שומעים כל בוקר את הקולות שלה, היא בהחלט שם וזה משהו מאוד מטריד, במיוחד אם זה מוקדם בבוקר. היונה תבנה קן זרדים אותו היא תניח ליד החלון, וכל פעם תעוף על מנת לאכול אך לא תשאיר את הקן לבד למשך הרבה זמן. אנו ממליצים לא להרוס את הקן – אפשר להעביר אותו למקום אחר, לא בחלון או במסתור הכביסה – ולטפל בבעיית היונים באופן פרטני בעזרת איש מקצוע מיומן.

 

יונים נוטות לבנות קן ולבצע דגירות משותפות יחד עם בן הזוג במשך כשבועיים ואולי אפילו יותר עד שהביצים יבקעו, היונים ברוב המקרים לא יחזרו לאותו מקום בו היה הקן הקודם שלהן אלא יעדיפו לקנן במקום אחר. כיום אפשר להיפטר מהבעיה בצורה מהירה ויעילה באמצעות בעל מקצוע אותו נשלח אליכם לאחר שנוודא את כל הפרטים ומהי בדיוק הבעיה. איש המקצוע יוכל לטפל בבעיה בקלות ללא כל עיכוב נוסף.

הרחקת יונים – אז איך עושים את זה?

יונים הן לא ציפורים שניתן להיפטר מהן כל כך בקלות אבל עם השיטות הנכונות יש מצב שהן לא יחזרו יותר לעולם ויעדיפו להתמקם במקומות אחרים, נגישים יותר. מרחיק יונים מיומן יידע כיצד להשתמש בשיטה הכי יעילה שמתאימה בדיוק לבית שלכם, בין אם זה בחלונות הבית או במקום אחר כמו מסתור הכביסה שם היונים אוהבות במיוחד לבנות את הקן שלהן.

 

ישנן כמה שיטות להרחקת יונים, הנפוצות ביותר שבהן זה שימוש בסוגי רשתות שונות או בדוקרנים. דוקרנים נחשבים לשיטה מאוד יעילה היות והיונים לא יכולות יותר להתמקם על המקום בו יש את הדוקרנים וכתוצאה מכך הן עפות ויודעות לא לחזור למקום הזה. רשתות יכולות להיות גם יעילות אך פה נדרשת הרבה יותר עבודה כי צריך לפרוס את הרשתות בשטח נרחב יותר, דוקרנים פשוט לוקחים פחות זמן. ישנן רשתות שאינן עמידות לשמש ולכן חשוב לבדוק האם יש צל או שמש במיקום אליו היונים מגיעות ולפעול בהתאם.

 

האם אפשר ללכוד את היונים? התשובה היא כן, אבל זו לא שיטה יעילה במיוחד, היות והיונים מתרבות בקצב מהיר מאוד במיוחד בערים השונות וללכוד את כל היונים שמגיעות לבניין נשמעת כמו משימה בלתי אפשרית בגלל שיש פשוט יותר מדי וכל פעם יכולות להגיע יונים חדשות. זהו לא פתרון יעיל במיוחד ובטח שלא לטווח זמן ארוך יותר.

אז אחרי כל זה – מהי השיטה היעילה ביותר להרחקת יונים?

אם אתם מעוניינים בשיטה הומנית ומעדיפים לא להשתמש בדוקרנים, אפשר להשתמש ברשתות מסוגים שונים על מנת להרחיק את היונים לצמיתות. כשיש רשת בחללים השונים של הבניין, היונים אינן יכולות להיכנס וכתוצאה מכך מתרחקות לחלוטין מהבניין ומהבית שלכם – המטרה הסופית. דוקרנים יכולים להיות לא נעימים בשביל היונים ויש אנשים שיעדיפו רשתות מאשר להשתמש בהם, כל אחד לשיקולו הוא. בעבר השיטות הפחות הומניות לטפל ביונים זו הדברה, בדיוק כמו למזיקים אחרים – הריגת היונים כליל. כיום, פחות משתמשים בשיטה זו.

 

אז איפה מתקינים את הרשתות? חשוב להגיד לבעל המקצוע בדיוק היכן היונים מקננות ואפילו איפה בנו קן. היונים נוטות להתמקם מחוץ לחלון במיוחד בשעות הבוקר, כך ניתן לשמוע אותם באופן מטריד במיוחד. כך מרחיק היונים יודע בדיוק היכן להתקין את הרשתות על מנת להרחיק את היונים לחלוטין. מומלץ להתקין את הרשתות במקומות הגבוהים בהם היונים מעדיפות לקנן או להתמקם כמו גגות, מרפסות, חלונות, מסתורי כביסה, ועוד. זוהי אינה עבודה בטיחותית ולעיתים דורשת אף הגעה למקומות גבוהים ומסוכנים יותר – מה שעשוי לסכן את בעל המקצוע ואף לתמחר את העבודה במחיר הרבה הרבה יותר גבוה.

מה כדאי לעשות לפני שמתקינים פתרון להרחקת יונים?

הדבר הראשון שבעל המקצוע שלנו יעשה הוא איתור מיקום היונים, להרחיק אותן ולפזר את הקן שלהן אם אין ברירה. בשלב השני, הוא יתקין את הרשתות בחללים הפתוחים הללו וכך היונים לא יוכלו לחזור לקנן במקום האהוב עליהן וימצאו בית אחר.

 

במידה ובחרתם בדוקרנים, מרחיק היונים יבחר בדוקרנים מפלסטיק או ממתכת. הדוקרנים הם בעצם אמצעי לא נעים על מנת שהיונים לא יוכלו לשבת, להלך או לקנן על אדן החלון או מסתור הכביסה שלכם. דוקרני פלסטיק הם פתרון נפוץ אך אינם עמידים וכבדים כמו דוקרני מתכת, שנחשבים לפתרון עמיד ויציב יותר. היוועצו בבעל המקצוע לגבי הפתרון הטוב ביותר להרחקת יונים בבית שלכם.

 

זכרו שהיונים יכולות להיות נגועות במחלות המסוכנות לבני אדם, עקב יתושים המעבירים להם את המחלות הללו או טפילים מסוימים שעולים עליהן. ככלל, היונה היא חיה בלתי מזיקה ולא חכמה במיוחד, אך סיבות אלו יחד עם הסיבה ששומעים את קולה בלי סוף, היא משאירה את גלליה בכל מקום ומקננת באדן החלון הופכים את הציפור הזו למטרד רציני במתחמי הבית השונים כמו הגג, המרפסת, ועוד.

 

הרחקת יונים
הרחקת יונים

 

איך אפשר להימנע מקינון יונים בחלון שלנו?

התשובה האמיתית היא שלא באמת אפשר להימנע מכך. יונה היא ציפור שגרה בעבר בטבע אך בחרה לגור ולהתרבות דווקא באזורים העירוניים יותר עם השנים. ברגע שהן מקננות בחלון שלנו – הן לא יעזבו עד שיבנו את הקן שלהם יחד עם בן זוגן. לאחר מכן, הן יעזבו רק לאחר שהביצים בוקעות וברוב המקרים לא יחזרו יותר לאותו המקום. גם אם מרחיקים או מעיפים אותן עם היד, הן יחזרו בסופו של דבר.

 

הפתרון הפשוט והיעיל ביותר הוא להזמין מרחיק יונים מקצועי ומוסמך מטעמנו. תוכלו ליצור איתנו קשר בכל עת, נשמח לשמוע את כל הפרטים ולסייע לכם בכל דרך שרק תצטרכו על מנת להיפטר מהמטרד בהקדם האפשרי ללא כל עיכובים בתמחור הוגן וסביר לעבודה. התמחור עשוי להיות מעט גבוה יותר, תלוי בהיקף העבודה, מהי השיטה בה משתמשים להרחקת היונים (רשת או דוקרנים) והחלל אותו צריך לכסות ברשת על מנת להרחיק את היונים אחת ולתמיד.

 

לסיכום, יונים הן ציפור הנחשבת למזיקה ומטרידה ומומלץ להרחיק יונים מהבית שלכם בהקדם לפני שיבנו שם קן ויתמקמו. הריסת קן של יונה היא לא אופציה נעימה אך לעיתים הכרחית להרחקת היונים. כיום, בניגוד לעבר, ישנן דרכים הומניות יותר להרחיק את היונים מאשר הדברה ורעל, כמו רשת שתעזור להרחיק את היונים מהחלון שלכם לתמיד. זהו פתרון נהדר אותו בעל המקצוע יכול להציע לכם על מנת לא לפגוע ביונים ולקבל פתרון מושלם ולחזור לחיי השגרה שלכם ואיכות חיים בריאה יותר ללא כל מטרידים או מזיקים.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן