הדברת קרציות

תוכן עניינים

מרבית האנשים יוצאים מנקודת הנחה כי הקרציות מסוכנות אך ורק לבעלי חיים. אך המציאות מלמדת אותנו כי קרציות עלולות להיות מסוכנות גם לנו בני האדם. העקיצה של הקרציה אומנם לא מסכנת חיים, אך היא מביאה איתה אי נוחות רבה. מה אתם יכולים לעשות ברגע שכמות גדולה של קרציות נמצאת אצלכם בבית או בחצר? הפתרון במקרה כזה יהיה להזמין שירותי הדבקת קרציות. שירות הדברה נועד כדי לפתור את הבעיה, ולהעלים את המטרד פעם אחת ולתמיד. מה אתם צריכים לדעת לפני שתדבירו קרציות אצלכם בבית? ריכזנו עבורכם את כל המידע במקום אחד. כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם עושים את הבחירה הנכונה שתביא אתכם להשגת התוצאה הרצויה. לא תוכלו להתעלם מכך שהקרציות משתלטות על הבית או על כל מקום אחר שבו אתם נמצאים.

מהי הדרך הכי טובה לזהות קרציות?

 

הדרך האידיאלית לזהות קרציות היא על ידי הסתכלות על החרק עצמו. למען האמת קיימים לא פחות מ-800 סוגים ומינים של קרציות. הקרציה עצמה ניזונה מדם, זוהי הסיבה שבגללה היא עוקצת בעלי חיים ובני אדם. הבעיה העיקרית עם קרציות היא שהן עלולות להעביר מחלות, דבר שלא יהיה נעים במיוחד. את הקרציה עצמה תוכלו לזהות בעיקר בצורה הבוגרת שלה, כל שאר צורות ההתפתחות יהיו לא ברורות. אז איך תוכלו לדעת כי החרק בגינה או בבית שלכם זוהי קרציה? לקרציה יש 8 רגליים, וגם שריון שמגן על הגוף שלה. הצבע שלה אומנם משתנה, אך היא לרוב תהיה בצבע חום על כל גווניו. ברגע שאתם חוששים כי מדובר על קרציה יהיה עליכם להזמין שירות הדברת קרציות.

 

האם ניתן להדביר קרציות באופן עצמאי?

 

הדברה של קרציות היא לא דבר של מה בכך, חשוב לעשות אותה בצורה הנכונה. לפיכך מוטב כי לא תנסו להדביר קרציות באופן עצמאי, אלא תפנו למדביר מנוסה ומוסמך. אם אתם מחליטים לנסות להדביר את הבית בעצמכם, חשוב מאוד שתעשו זאת בצורה זהירה. אך לא בטוח שתקבלו בדיוק את התוצאה שאותה אתם רוצים להשיג בסיום ההדברה. מהסיבה הזאת גם אם הדברתם את הבית בעצמכם, לא מן הנמנע שהקרציות יחזרו. הקרציות ידועות בתור חרק עיקש שעלול להיות גם מטריד במיוחד. אם אתם רוצים להשיג שקט לאורך זמן – יהיה עליכם לחפש מדביר מוסמך להדברה של קרציות.

 

באיזה שלב כדאי לבצע הדברת קרציות?

 

תזכרו כי התמהמהות עם הדברת קרציות עשויה להיות בעייתית מאוד. הרי כל זמן שבו אינכם מטפלים בקרציות, הן עשויות להתרבות ולהפוך להיות מטרד משמעותי. מהסיבה הזאת ההמלצה שלנו אליכם היא לנסות לבצע את הפעולה בהקדם האפשרי. חוששים כי יש לכם קרציות בבית או בחצר? הזמינו מיד מדביר על מנת שיבחן את המצב. ברגע שתבצעו את ההדברה בהקדם, תוכלו לראות כי אתם שולטים בכל מה שקורה. אם מכת הקרציות תגבר, ההתמודדות איתן עשויה להיות בעייתית מאוד. אפילו במקרה של חשש מפני קרציות, כדאי לקרוא לאיש מקצוע שיבדוק מה בדיוק קורה. לאחר שתקבלו אבחנה מקצועית תוכלו להחליט מה כדאי לכם לעשות באותה נקודת זמן.

הדברת קרציות
הדברת קרציות

 

כמה עולה להדביר קרציות באופן מקצועי?

 

המחירים של הדברת קרציות משתנים בין המדבירים השונים אליהם תפנו. עם זאת תרצו לדעת כי אתם פונים למדביר שיעשה את העבודה על הצד הכי מקצועי שיש. שווה לשלם קצת מעבר למה שחשבתם לעצמכם כדי לקבל את התוצאה שאותה תרצו להשיג. עם זאת לא מדובר על הוצאה כספית כל כך גבוהה כמו שאתם מתארים לעצמכם. העלות של הדברה אמורה לנוע בין 250 ש"ח עד 600 ש"ח. המחיר נקבע בהתאם לגודל של השטח שאותו צריך להדביר, וכמובן לחומרת המקרה. ככל שהעבודה תהיה יותר ארוכה וממושכת, כך מן הסתם יהיה צורך לשלם בהתאם. מבחינתכם שווה לכם לשלם כל סכום כדי לדעת שהקרציות לא ימשיכו להטריד אתכם.

 

האם הדברת קרציות היא מסוכנת?

 

בעבר הדברת קרציות הייתה מסוכנת כמו כל הדברה אחרת שהייתה נעשית בבית או בחצר. מהסיבה הזאת היו נוקטים בכל מיני פעולות שונות שמטרתן העיקרית הייתה לצמצם חשיפה לחומרי ההדברה. בעולם של ימינו חומרי ההדברה הם לא מסוכנים כפי שהם היו מסוכנים עד לפני כמה שנים. לכן כל עוד ההדברה נעשית על ידי מדביר מוסמך היא לא מביאה איתה סכנה. כמובן שתוכלו לנקוט במשנה זהירות שיאפשר לכם לצמצם את החשיפה לחומרים. עם זאת בהקשר הזה תוכלו להיות בטוחים כי ההדברה עצמה לא תסכן אתכם או את בני משפחתכם. לכל אורך הדרך יהיה עליכם להקשיב להנחיות של המדביר, במידה והוא יספק לכם הנחיות. המדביר יכיר בצורה הכי טובה את החומרים שבהם הוא משתמש כדי להדביר את הקרציות.

 

תוך כמה זמן הקרציות נעלמות לאחר ההדברה?

 

החדשות הטובות מבחינתכם הן שאת התוצאה לאחר הדברת קרציות תראו על המקום. כלומר כבר לאחר כמה שעות אמורות כל הקרציות להיעלם כלא היו, ואתם תוכלו לחזור לשגרה הרגילה. מה אתם עושים במקרה שבו הקרציות לא נעלמות באותו היום? תוכלו לחכות עוד יום או יומיים כדי לתת לחומרי ההדברה לעשות את שלהם. אך אם המצב לא משתפר תוכלו לפנות למדביר שביצע את העבודה עצמה. הרי הוא מתחייב בפניכם להשיג תוצאה מסוימת, התחייבות שהוא יהיה מחויב לעמוד בו. לאחר שתקראו לו פעם נוספת הוא יבצע את ההדברה בשנית כדי להגביר את יעילותה. הכי חשוב שבסופו של הדרך תגיעו למצב שבו הקרציות לא יטרידו אתכם יותר. הרי קרציות יכולות להוות מטרד שישבש את כל שגרת החיים שלכם.

 

מאיפה הגיעו הקרציות אל תוך הבית?

 

קרציות לרוב מגיעות למרחב הפרטי שלכם על גבי בעלי חיים שונים. זה לא חייב להיות רק מבעלי החיים שאותם אתם מגדלים בבית, במקרה שיש כאלה. הקרציות יכולות להגיע אליכם לדירה דרך ציפורים ומכרסמים שיכולים להיות בכל פינה. במקרה שבו תזהו אותם יהיה עליכם להזמין בהקדם שירות הדברת קרציות.

 

איך תבחרו חברת הדברת קרציות?

 

חשוב שתבחרו חברה מנוסה שמגיעה אליכם עם ידע נרחב בהדברה של קרציות. נדגיש כי הדברת קרציות תהיה שונה מהדברה של מזיקים אחרים. לכן החברה חייבת להיות מוסמכת בהדברה מהסוג הזה. תוכלו לשמוע המלצות או ביקורות מצד אנשים שונים שהחברה כבר סיפקה להם שירותי הדברה.

 

כמה זמן נמשך תהליך ההדברה בבית?

 

אנו מבינים את אי הנוחות שלכם, אך יהיה עליכם להיות מאוד סבלניים בהקשר הזה. הרי תרצו שהמדביר יבצע את העבודה בדיוק כמו שאתם מצפים ממנו לעשות אותה. הדברה נמשכת ברוב המקרים בין שעתיים עד ארבע שעות, כאשר הגודל של הבית או החצר הוא זה שיקבע.

 

האם ישנה אחריות בסיום ההדברה?

 

כל מדביר מוסמך אמור לספק אחריות על שירותי הדברת קרציות. הרי המדביר צריך לתת לכם את התחושה כי הוא עומד מאחורי העבודה שהוא ביצע. האחריות נמשכת מספר חודשים, בהם תוכלו לדעת כי לא תצטרכו להתמודד עם קרציות. אך האפקטיביות של ההדברה יכולה להימשך חודשים ארוכים ואפילו כמה שנים.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן