הדברת מסעדות

הדברת מסעדות

תוכן עניינים

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכים באופן מובהק למקומות שיש בהם אוכל. במסעדה מן הסתם יהיה אפשר למצוא כמות גדולה של אוכל באופן קבוע. כמובן שיש דרכים שונות למנוע את הגעת המזיקים, עוד לפני שמבצעים הדברה מקצועית. הדברת מסעדות לרוב מתבצעת לאחר שכבר מתחילים להופיע מזיקים במקום עצמו. מה צריך לדעת לפני שמדבירים עסק בתחום המסעדנות? האמת היא שיש המון מה לדעת. כל מי שחושב שמדובר על פעולה פשוטה צריך לחשוב על ההשלכות של ההדברה. הדברה שלא תעשה בצורה הנכונה עלולה לסכן את הסועדים ואת העובדים שנמצאים במקום. ריכזנו בשבילכם את כל המידע בהקשר של הדברת עסק בתחום המסעדנות. אחרי שתהיו מוכנים תוכלו לבצע את ההדברה מבלי לחשוב פעמיים.

אילו מזיקים נפוצים במסעדות?

 

הדברת מסעדות, למען האמת ניתן למצוא במסעדות את כל סוגי המזיקים שרק עולים לכם לראש. כמו שגם בעסקים שלא קשורים לתחום המסעדנות יהיה אפשר למצוא מזיקים מכל הסוגים. אך מכרסמים הם ללא ספק המזיקים שרואים בשכיחות הכי גבוהה במסעדות. אך אתם מבחינתכם אמורים להכין את עצמכם לכל תרחיש שלא יקרה. הופעת מזיקים במסעדות זה לא עניין שתוכלו לעבור עליו לסדר היום. חומרת הופעת מזיקים במסעדה גבוהה בהרבה בהשוואה להופעת מזיקים בכל עסק אחר. אם בעסקים אחרים ניתן לטאטא את העניין מתחת לשטיח, במסעדה אסור להתעלם מהדבר הזה. הדברת מסעדות תאפשר לכם להחזיר את השליטה אליכם לידיים עוד לפני שתאבדו אותה. איבוד שליטה עשוי לגרור במציאות מסוימת לסגירת העסק, אופציה שלא תוכלו להשלים איתה.

 

כיצד מבצעים הדברת מסעדות?

 

כמון שאמרנו תהליך הדברת מסעדות שונה מתהליך הדברת עסקים אחרים. הסיבה לכך היא שבזמן ההדברה נמצאים במקום חומרי גלם שונים שמהם הסועדים אמורים לאכול. המשמעות היא שחובה לבצע את ההדברה על פי כללים מובהקים שלא צריכים להשאיר סימני שאלה.

  • השלב הראשון: אפיון מדויק של המסעדה או בית הקפה שבו מבצעים את ההדברה. המדביר שיבצע את ההדברה יצטרך להכיר את המקום בצורה הכי טובה שיש. הוא ירצה להבין את הגודל של המקום, ואת כל האזורים השונים שבהם יכולים להסתתר המזיקים. מסעדות בשונה מבתי עסק אחרים מכילות חדרים פנימיים רבים, כאלה שצריך להכיר אותם.
  • השלב השני: מיפוי מדויק של כל האזורים שבהם נמצאים המזיקים. ישנה חשיבות לעשות את המיפוי יחד עם מדביר מוסמך כי הוא יכול לדעת היכן המזיקים נמצאים. לרוב המזיקים מנסים למצוא מקום נסתר מן העין, כזה שהם ירגישו בו בטוחים. מבלי למפות בצורה מדויקת את המקומות שבהם נמצאים המזיקים ההדברה עשויה להיות חלקית.
  • השלב השלישי: אטימה מלאה של העסק וניקוי יסודי של המקום לפני הדברת מזיקים. חשוב לאטום את העסק כדי למנוע מהמזיקים לברוח מהמקום שבו מתבצעת ההדברה. הניקוי של העסק הכרחי כדי שחומרי ההדברה יתפזרו בצורה טובה יותר. כך יהיה אפשר לדעת כי התוצאה הסופית תהיה בדיוק בהתאם לרצונות שלכם.
  • השלב הרביעי: השלב האחרון הוא השלב שבו מבצעים את ההדברה עצמה. חשוב להרחיק את כל חומרי הגלם השונים מהמקום כדי שהם לא ייספחו את חומרי ההדברה. מדביר המתמחה בהדברת מסעדות יסייע לכם להרחיק את חומרי הגלם מהמקום. תזכרו כי השאיפה תהיה לנסות לחזור לעבוד בהקדם לאחר סיום ההדברה עצמה.

 

הדברת מסעדות לפני או אחרי הופעת המזיקים?

 

זוהי שאלת מיליון הדולר, שאלה שחשוב מאוד לדעת את התשובה עליה. מבחינתכם הסיטואציה האידיאלית תהיה לבצע הדברת מסעדות לפני הופעת המזיקים. כך תוכלו למנוע מצב שבו הסועדים במקום יראו מזיקים שעשויים להרחיק אותם מהמקום. עם זאת לא תמיד תדעו מתי לבצע את ההדברה, והופעת המזיקים עשויה להקדים אתכם. מה שבטוח זה שמיד כאשר תראו כמות מועטה של מזיקים בעסק תצטרכו לבצע הדברה. אל תחכו למצב שבו המזיקים יהיו בכל פינה כי אז המציאות תהיה שונה מהמציאות הנוכחית. הרושם על הסועדים הוא הכרחי כדי שתוכלו למשוך בעתיד עוד סועדים אחרים.

 

מי יכול לבצע הדברת מסעדות ברמה הנדרשת?

 

אין מקום לפשרות כאשר זה נוגע לחיפוש מדביר להדברת מסעדה. הדברה לא מקצועית עשויה רק להחמיר את המצב, ולא להביא אתכם למקום הרצוי. הטיפ שלנו אליכם יהיה לחפש חברת הדברה המתמחה בהדברה של מסעדות. לא כל חברת הדברות היא חברה שיודעת איך להדביר מסעדות בצורה טובה. ההתייחסות למסעדה כמו שכבר אמרנו חייבת להיות שונה להתייחסות לעסקים אחרים. המזיקים רואים במסעדה כמקום המושלם להתחבא בו, לכן הם לא ימהרו לעזוב את המקום. תוכלו להתייעץ עם בעלי מסעדות אחרים שיספרו לכם על מדבירים שהם מכירים. כל אמצעי שעומד לרשותכם יכול להיות מעולה בהקשר הספציפי הזה. הכי חשוב שלאחר סיום העבודה המזיקים לא יופיעו שוב במסעדה בעתיד הקרוב או הרחוק.

 

מהו המחיר שנהוג לשלם על הדברת מסעדות?

 

המחירים משתנים, כל פרט קטן עשוי לשנות את המחיר לחיוב או לשלילה. אך בו בזמן שווה לכם לשלם מעבר למה שחשבתם כדי לדעת שהמזיקים לא יחזרו למקום בזמן הקרוב. הפגיעה בתדמית של המסעדה עשויה להיות כזאת שתביא להפסדים כספיים גבוהים בהרבה. העלות ההתחלתית של מסעדה הינה 300 ש"ח עבור הדברה יחסית בסיסית. במקרה שבו תרצו הדברת מסעדות רצינית הסכום יכול להגיע עד 700-800 ש"ח. בחלק מהמקרים אם המסעדה מלאה במזיקים המחיר יכול להיות אפילו גבוה מזה. כך שמה שהכי טוב מבחינתכם זה לקבל הצעת מחיר מסודרת בהתאם לצרכים שלכם. ברגע שהמדביר יגיע לעסק הוא יספק הצעת מחיר מסודרת.

 

הדברת מסעדות
הדברת מסעדות

 

מדוע חשוב לבצע הדברה בעסקי מסעדנות?

 

בעסקי מסעדנות מגישים אוכל לסועדים, כך שישנה חשיבות לשמור על היגיינה גבוהה. הימצאות של מזיקים במקום עשויה להביא לנזק תברואתי ואף לסגירת המסעדה. לפיכך הדברת מסעדות היא בגדר חובה ולא בגדר רשות כפי שחלק מבעלי המסעדות רואים זאת. חובה לבצע את ההדברה כדי למנוע מבעיות שונות.

 

האם לבצע הדברה תקופתית או בעת הצורך?

 

במקרה של מסעדות ההמלצה היא לבצע הדברה תקופתית כדי למנוע את הגעת המזיקים. ברגע שהמזיקים כבר נמצאים במקום הנזק עשוי להיות גדול ממה שאתם מסוגלים לדמיין. הדברה תקופתית תבטיח כי המזיקים לא יגיעו גם אם תבצעו כל מיני טעויות שונות שעשויות למשוך אותם.

 

במסעדות משתמשים בחומרי הדברה אחרים?

 

חומרי ההדרה במקרה של הדברת מסעדות זהים לחומרי ההדברה במקומות אחרים. מה שצריך לדעת זה שההדברה נעשית תוך שמירה על כל חומרי הגלם השונים שנמצאים במקום. מדביר מוסמך ידע כיצד להדביר את המטבח ואת כל שאר האזורים מבלי לפגוע בציוד ובחומרי הגלם. לפיכך תזמינו רק חברה המתמחה בהדברה של מסעדות.

 

ישנה סכנה בהדברה של מסעדות ובתי קפה?

 

הסכנה הכי גדולה תהיה הימצאות של מזיקים שעלולים להביא לנזק תברואתי גדול ממדים. הדברה כל עוד היא נעשית על ידי מדביר מוסמך לא אמורה להדאיג אתכם בשום צורה שהיא. המדביר ידע מה לעשות כדי לבצע את ההדברה מבלי לסכן את הסועדים או את העובדים במקום.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן