הדברת בתי ספר וגנים

הדברת בתי ספר וגנים

תוכן עניינים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר היא לתת לכל אחד מהילדים את הכלים להצלחה. אך מה קורה כאשר בבית הספר מתעסקים בעניינים אחרים? התוצאות וההישגים של הילדים יהיו בהתאם. אחת מהבעיות השכיחות ביותר בבית הספר היא הופעה של מזיקים. מזיקים רבים עשויים להופיע ללא הזמנה, דבר שיהווה מטרד עבור הילדים והצוות בבית הספר. אז מה עושים? הרי אי אפשר לסגור את בית הספר בכל פעם שמתגלים מזיקים. ההמלצה שלנו אליכם היא להזמין מדביר שמבצע הדברת בתי ספר וגנים. הוא ידע מה לעשות כדי לאפשר לבית הספר להמשיך לתפקד מבלי להתפשר בעניין הזה. אפשר להעלים את המזיקים מצד אחד, ומצד שני להמשיך את שגרת הלימודים ללא דיחוי. כך הילדים ויהיו מרוצים, וגם צוות בית הספר יוכל להיות רגוע.

מה מושך את המזיקים לבתי הספר?

 

הדברת בתי ספר וגנים, ברור שהמזיקים לא מגיעים לבית הספר כדי ללמוד חומר חדש במקצועות השונים. מה שמושך את המזיקים לבית הספר זה שיש להם המון מקומות להסתתר ורמת הניקיון לא גבוהה. הרי בכל יום עוברים בבית הספר מאות ילדים שונים, וכל אחד מהם מלכלך את הכיתות. מה שגורם למזיקים לרצות להגיע למקומות שבהם יהיה להם קל להסתתר ולהשביע את הרצונות האחרים. מרבית בתי הספר נמצאים בקומת קרקע מה שמאפשר למזיקים להגיע אליהם בקלות. אל תשכחו כי בחלק נכבד משעות היום בית הספר ריק, כך שאין באמת השגחה מתמידה. מספיק שמשאירים חלון אחד פתוח, ומכאן הסיפור יכול להיות שונה לגמרי. האחריות של בית הספר יחד עם התלמידים תהיה למנוע את הגעת המזיקים.

 

במה שונה הדברת בתי ספר וגנים מהדברה רגילה?

 

חשוב להבין כי יש הבדל מהותי בין הדברת בתי ספר וגנים לבין הדברה רגילה. אם יצא לכם בעבר להדביר את הבית עליכם לזכור כי כאן המציאות תהיה שונה לגמרי. זה לא אומר שאתם תראו שההדברה נעשית בצורה שונה, אך ההתייחסות צריכה להיות בהתאם. אז מה מבדיל בין ההברות הרגילות לבין הדברה מהסוג הזה? ההבדל הוא שבהדברת בית ספר ישנו צורך לזכור כי מדובר על מוסד חינוכי. מוסד שנמצאים בו ילדים רבים שלכל אחד מהם יש מאפיינים שעשויים להיות ייחודיים רק לו. ההדברה בשטח בית הספר או הגן צריכה להרחיק את המזיקים, אך לא לפגוע במי שנמצא בו. לעיתים ההדברה תצטרך להיות באמצע יום הלימודים דבר שחייב להיעשות בזהירות המתאימה.

 

מהי שיטת ההדברה הכי יעילה לבית הספר ולגנים?

 

לא קיימת שיטה אחת שתהיה רלוונטית להדברה של בית ספר או גנים. כמו בכל הדברה יהיה צורך להבין בדיוק עם איזה מזיק מתמודדים כדי לבחור את הטכניקות המתאימות. הדברת בתי ספר וגנים צריכה להיעשות בצורה כזאת שהיא תחזיק מעמד לשנים רבות קדימה. לרוב ריסוס של חומרי הדברה בכל מיני אזורים שמועדים לפורענות זוהי הבחירה הנכונה. כל עוד מבצעים את הריסוס עם החומרים הנכונים ובמקומות המתאימים לא תהיה בעיה. המזיקים יושמדו על המקום, לאחר מכן הם כבר לא יטרידו את התלמידים או את צוות בית הספר. אם תבחרו במדביר שמנוסה בהדברת מוסדות חינוך הוא ידע איך להתייחס למקרה. תהיו בטוחים כי הוא יבחר את הטכניקה שתהיה הכי מתאימה לאותו בית ספר.

 

באיזה תקופה הכי כדאי לבצע הדברת בתי ספר וגנים?

 

כל איש מקצוע שמנוסה בהדברת מוסדות חינוך ימליץ לבצע אותה באחד מהחופשים בלוח השנה. החופשים הארוכים יהיו כמובן החופשים המומלצים שבהם מוטב להדביר את שטח בית הספר או גן הילדים. הסיבה לכך היא שהילדים נמצאים מחוץ למקום, למדבירים תהיה את כל היכולת לבצע את ההדברה בצורה הנכונה. מעבר לכך תהיה אפשרות לבצע הדברה בבית הספר בשעות הערב כאשר הילדים עוזבים את המקום. הבעיה בשעות הערב היא שהילדים עוד צפויים לחזור ביום למחרת לבית הספר. בחודשי החופש הילדים לא חוזרים לבית הספר, לכן תהיה למדביר אפשרות לעשות עבודה חופשית. הוא לא יצטרך לחשוב פעמיים מה עלול לקרות ביום שלמחרת בשטח בית הספר.

 

מדוע אסור לחכות עם הדברה בבית הספר?

 

הסיבה הפשוטה היא כי אף אחד לא רוצה למצוא מזיקים בכל מיני פינות בבית הספר. שטח בית הספר חייב להיות מרשים ככל האפשר כדי שהתלמידים יהיו עסוקים בלמידה. אם בכל יום יתגלו מזיקים שונים בבית הספר, הלמידה לא תהיה מיטבית כמו שצריך. מה אנו מציעים לכם לעשות? לבצע הדברה בבית ספר פעם בשנה כדי למנוע את הגעת המזיקים. אם מדובר על בית הספר שנמצא במיקום בעייתי ישנה אפשרות לבצע הדברה בתדירות גבוהה יותר. הדברת בתי ספר וגנים לא צריכה להיעשות רק כאשר המצב כבר יוצא משליטה. היא יכולה להיעשות כאמצעי מנע להגעת המזיקים אל תוך שטח בית הספר, מציאות שאי אפשר להשלים איתה.

 

מי מוסמך לבצע הדברה בבתי ספר?

 

באופן עקרוני הדברת בתי ספר וגנים לא דורשת הסמכה מיוחדת או כל ידע נוסף. מה שכן צריך לדעת זה איך לבצע את ההדברה כך שאף אחד מהתלמידים והמורים לא ייפגע. ההמלצה היא לחפש חברה שמתעסקת באופן קבוע בהדברות מהסוג הזה. היא תדע איך לבצע את ההדברה מבלי שתהיינה סכנה לאף אחד מהאנשים. זה לא משנה אם מדובר על הילדים או על צוות בית הספר שנמצא בו בקביעות. המנהל של בית הספר יוכל לקבל המלצות ממנהלים אחרים שביצעו הדברה אצלם בבית הספר. הכי חשוב לבצע את הפעולות באופן כזה שיאפשר המשך למידה מיטבית בכל ימות השנה.

 

הדברת בתי ספר וגנים
הדברת בתי ספר וגנים

 

האם הדברה בבית הספר היא מסוכנת?

 

נתחיל מהעבודה כי הדברה בבית הספר היא הכרחית ברוב המכריע של המקרים. אין אפשרות להשלים עם מציאות שבה מזיקים מסתובבים חופשי בתוך שטח בית הספר. כל עוד ההדברה נעשית על פי כל החוקים היא לא מביאה איתה סכנה מיוחדת או חריגה.

 

כמה זמן לוקח הדברת בתי ספר וגנים?

 

משך הזמן לא אמור לעניין אתכם, הרי ישנה מטרה ראשית שהיא זאת שמניעה אתכם. תרצו לדעת כי אתם מגיעים למצב שבו המזיקים לא מטרידים את התלמידים ואת צוות בית הספר. אנו מדברים על כמה שעות, אך הזמן הספציפי נקבע בהתאם לגודל בית הספר.

 

האם להדביר לפני או אחרי הופעת המזיקים?

 

ההמלצה היא לבצע את ההדברה לפני הופעת המזיקים כך תוכלו למנוע את הגעתם. הופעת המזיקים מעידה על כך כי ביצעתם כל מיני פעולות שגרמו למזיקים להופיע. בלית ברירה תהיה אפשרות להדביר את בית הספר אחרי הופעת המזיקים כדי למנוע התרבות שלהם.

 

איך מוזילים את המחיר של הדברת בתי ספר וגנים?

 

שווה לשלם יותר בידיעה כי אתם מקבלים הדברה מקצועית שנעשית בצורה הנכונה. המחיר נע בין כמה מאות שקלים עד כמה אלפי שקלים ברוב מקרים. איך מוזילים את המחיר? הוזלת המחיר נעשית על ידי השוואת מחירים בין מדבירים שונים. תבצעו השוואת מחירים ותאפשרו לכם להיות אלה ששולטים במה שקורה.

לקבלת יעוץ חינם!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך

הדברת בתי ספר וגנים

בית הספר זוהי הסביבה שאמורה להיות הבטוחה ביותר עבור הילדים והצוות החינוכי. המהות של בית הספר...

הדברת מפעלים

מפעלים אמורים לעבוד מסביב לשעון כדי לעמוד במטרות שהם מציבים לעצמם. ישנם מפעלים שעובדים 24 שע...

הדברת בתי מלון

אורחים שמגיעים לבית מלון עושים זאת על מנת לנוח בצורה מיטבית. ישנם בתי מלון שעושים כל מה שאפש...

הדברת מסעדות

הסבירות להופעת מזיקים במסעדות היא גבוהה בהשוואה לעסקים אחרים. הסיבה הטבעית היא שמזיקים נמשכי...

הדברת עסקים

יש בבעלותכם עסק? הדבר הכי גרוע שיכול לקרות מבחינתכם זה שמזיקים ישתלטו עליו. יש לכם אחריות כל...

הדברת בתים וגינות

מה יהיה בית החלומות שלכם? ככל הנראה המחשבה תלך מיד לבית עם גינה. לבתים עם גינה יש את משהו מי...

חיטוי מאגרי מים

אומנם במדינת ישראל ישנה מצוקה של מים, אך המים ידועים בזכות האיכות שלהם. לא מעט מדינות מנסות ...

פינוי פגרים

מצאתם פגר של נבלה בתוך הבית או העסק? אין מה להתמהמה, יהיה עליכם להזעיק אותנו במהירות. הימצאו...

דילוג לתוכן